Informace výrobců, Výplně otvorů

Bezúdržbové střešní okno VELUX

S následky teplotních výkyvů, kterým jsme byli v letních měsících vystavováni, musíme počítat také u našich obydlí. Náročným podmínkám v tomto případě čelí především střešní okna v podkroví, která jsou v létě vystavena teplotám dosahujícím až 90 °C. S blížícím se podzimem a zimou budou pak muset střešní okna odolávat hustým dešťům i přímému kontaktu s ledem a sněhem. Zásadní potřeba je tedy udržet teplo uvnitř domova bez nadbytečných energetických ztrát.

Střešní okna by proto měla být především z kvalitních materiálů a precizně zpracovaná, aby byla zajištěna jejich dlouhá životnost. Zmíněné požadavky naplňují unikátní bezúdržbová střešní okna VELUX.

Odolnost, praktičnost a kvalitní zpracováníOdolnost, praktičnost a kvalitní zpracování
Střešní okna by měla být odolná, praktická a vyrobená tak, aby co nejdéle vzdorovala teplotním výkyvům a působení povětrnostních vlivů. Bezúdržbová střešní okna VELUX nejsou klasická plastová okna. Mají dřevěné jádro, které se vyznačuje vysokou pevností materiálu, tuhostí profilu a nízkou teplotní délkovou roztažností. Jsou potažena polyuretanovou vrstvou, která chrání jejich povrch a zajišťuje jejich tvarovou stálost na mnoho let. Polyuretan je odolný vůči vlhkosti, a proto zabraňuje vzniku nepříjemných plísní.

 

 

 

 

 

Snadná údržba a minimální péčeSnadná údržba a minimální péče
Bezúdržbová řada oken VELUX vyžaduje zcela minimální péči. Rámy stačí pouze čas od času otřít vlhkým hadříkem. Okna VELUX jsou navíc opatřena UV filtrem, proto jejich barva i po letech zůstává bez změny odstínu.

 

 

 

 

 

 

 

Nadčasový designNadčasový design
Střešní okna představují investici na mnoho let, proto by jejich vzhled měl být nadčasový. Příznivci estetických řešení a minimalismu ocení hladký bezešvý povrch bezúdržbových oken VELUX. Kompaktní polyuretanová vrstva překrývá veškeré svary, a tak se okna v nadčasovém bílém provedení se zaoblenými rohy stanou elegantní součástí každého bydlení.

 

 

 

 

 

 


Vyspělé technologieVyspělé technologie
Okna musí fungovat jako filtr mezi vnitřním a venkovním prostředním, a to během celého roku. Dalším benefitem bezúdržbových oken je patentovaný systém izolace VELUX ThermoTechnologyTM, který ve spojení se speciálním těsněním zajišťuje vynikající izolační vlastnosti. V mrazivém počasí proto váš domov účinně ochrání před chladem a větrem.

 

 

 

 

 

 

Chytré doplňkyChytré doplňky
Velmi účinným doplňkem střešních oken pro každé počasí jsou venkovní rolety. Ty dokážou snížit tepelné ztráty až o 17 %. Navíc citelně redukují hluk z deště a krupobití a chrání okno před poškozením.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezúdržbová střešní okna VELUX se vyznačují nadčasovým designem, praktičností a precizním provedenímŠpičkový systém izolace VELUX ThermoTechnology™ vytvoří spolu se speciálním těsněním ochranný štít proti chladu a větru a perfektně tak zabraňuje tepelným ztrátám

podle podkladů společnosti VELUX ČR