Informace výrobců, Konference, semináře

Baumit Akademie 2022 proběhne v osmi termínech a představí virtuální studio

Vzdělávací program Baumit Akademie, věnující se nejnovějším Baumit produktům, službám a postupům, legislativě a modernímu projektování, se v únoru a březnu roku 2022 vrátí k původnímu konceptu celodenní prezentace vybraných témat formou odborných přednášek, a to v sedmi významných regionálních městech po celé České republice. Registrovaní účastníci se budou moci seznámit mimo jiné se zcela novou on-line aplikací Baumit Quido Virtuální realita.

Po loňském ročníku tohoto vzdělávacího programu, který byl realizován formou on-line prezentace, se Baumit Akademie 2022 vrací ke svému původnímu konceptu osobního setkávání účastníků v přednáškových sálech. Na programu jsou opět odborné přednášky produktových specialistů společnosti Baumit na vybraná témata z oblasti stavebních materiálů a technologií či platné legislativy ve stavebnictví. Svým obsahem je Baumit Akademie 2022 stejně jako v minulém roce určena především projektantům, architektům, investorům, stavebním firmám, odborníkům se stavební praxí a také studentům.

Baumit Akademie 2022

Hlavními tématy přednášek budou:
– Novinky ETICS legislativně i prakticky
– Novinky v kotvení zateplovacích systémů
– Povrchy fasád kreativní, spolehlivé a moderně zpracovatelné
– Virtuální realita nejen pro výběr fasády
– On-line nástroje
– Inovace v oblasti lepení obkladů a dlažeb
– Trendy v oblasti vnitřních a vnějších omítek
– Sanační a vápenné omítky nejen pro památkově chráněné budovy
– Není beton jako beton

Celodenní program Baumit Akademie 2022 bude rozdělen do dvou přednáškových bloků a v jejich průběhu si zájemci z řad účastníků mohou mimo jiné vyzkoušet i nejnovější on-line aplikaci Baumit Quido Virtuální realita. S pomocí speciálních 3D brýlí lze v atraktivním modelovém prostředí stavebního objektu virtuálně aplikovat vybrané barevné odstíny ze vzorníku Baumit Life, mozaikové omítky nebo jednotlivé kreativní techniky z nabídky společnosti Baumit. I proto bude součástí vzdělávacího programu Baumit Akademie 2022 speciální studio vybavené technologií pro virtuální realitu (VR brýle a ovladače).

Baumit Akademie 2022 bude mít svoji premiéru 8. února v Českých Budějovicích a během jednoho měsíce zavítá do dalších šesti měst: Liberce, Plzně, Brna, Ostravy, Hradce Králové a Prahy. Bezplatná účast na Baumit Akademii 2022 je již tradičně součástí celoživotního vzdělávání členů ČKA (2 body) a ČKAIT (1 bod).

„Jsem velmi rád, že se Baumit Akademie vrátí po dvou letech ke své původní podobě a můžeme se setkávat s návštěvníky konferencí v jejich regionech při prezentaci novinek na trhu, diskutovat nad aktuálními tématy, ale především se s mnohými po čase opět vzájemně setkat a sdílet své zkušenosti z oboru,“ říká Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r. o., a dodává: „Pevně věřím, že hodnotný obsah bude pro účastníky opět přínosem v získaných odborných znalostech. Vzhledem k omezené kapacitě přednáškových sálů bych však chtěl vyzvat všechny zájemce o včasnou registraci na našem webu. Věřím, že epidemická situace nám bude nakloněna a dovolí nám vše zrealizovat podle plánu. Neradi bychom přešli znovu k distanční on-line formě, kde chybí osobní rozměr a vlastní zážitek.“

BAUMIT AKADEMIE 2022:
8. února – 3. března 2022, začátek přednášek od 9 hodin

České Budějovice 8. 2. 2022
Liberec 10. 2. 2022
Plzeň 15. 2. 2022
Praha 17. 2. 2022
Brno 22. 2. 2022
Ostrava 24. 2. 2022
Hradec Králové 1. 3. 2022
Praha 3. 3. 2022

Registrace účastníků probíhá již nyní vyplněním přihlášky na www.BaumitAkademie.cz.

podle podkladů společnosti Baumit