Informace výrobců

AntiBakteriální sklo® v belgickém pavilonu na Expo 2015

Společnost AGC Glass Europe se stala oficiálním partnerem belgického pavilonu na světové výstavě Expo 2015 v Miláně od 1. května do 31. října 2015. Pro tuto expozici odala společnost 1305 m² skla s cílem podpořit dvě klíčová témata této významné události, kteráé se stala i dominantou návrhu belgického pavilonu – udržitelný rozvoj a technologické inovace. 

AntiBakteriální sklo® v belgickém pavilonu na výstavě Expo Milano 2015Použité aplikace ze skla demonstrují celé spektrum funkčních vlastností, jako jsou tepelná izolace, protisluneční ochrana, výroba elektrické energie, dekorace, bezpečnost a dokonce i hygiena. Podívejme se podrobněji právě na sklo, které je přínosem pro oblast hygieny – AntiBakteriální sklo®.

AntiBakteriální sklo®
Jedná se o výrobek, který nejenže dokonale zapadá do tématu letošní výstavy, jež se soustředí na budoucnost potravin (slogan výstavy zní „Potraviny pro planetu, energie pro život“), ale je využit i pro high-tech obklad kuchyně belgického pavilonu. Celkem 106 m² skla v lakované i transparentní verzi (Lacobel AB a Planibel AB) použitých v belgickém pavilonu má výjimečný antimikrobiální účinek – dokáže zničit 99,9 % bakterií vyskytujících se na svislých či vodorovných površích. Toto patentované sklo, které bylo vyvinuto na základě výzkumů střediska AGC Technovation Centre, bude používáno pro zlepšení hygienických podmínek při přípravě delikátních potravin předními belgickými kuchaři a na manipulačních plochách po AntiBakteriální sklocelých šest měsíců trvání Expa.
Technologie AntiBakteriálního skla® je doporučována v případech, kdy je vyžadováno dodržování přísných hygienických norem, například v nemocnicích (v boji proti nozokomiálním infekcím), ve wellness centrech, ve sportovních nebo volnočasových zařízeních, hotelích a průmyslových kuchyních.
AntiBakteriální sklo® poznáte podle speciální značky pravosti AB. Další informace naleznete na www.yourglass.com, inspiraci naleznete na youtube.com.
Více informací o výstavě Expo najdete na www.expo2015.org.
Další aktuality o výrobcích AGC, které jsou součástí pavilonů na Expo 2015 najdete na www.agc-expomilano.eu.
podle podkladů firmy AGC Glass Europe

AntiBakteriální sklo® v belgickém pavilonu na výstavě Expo Milano 2015AntiBakteriální sklo® v belgickém pavilonu na výstavě Expo Milano 2015