Fasádní pláště, Informace výrobců

Prefalz na stadionu Juventusu Turín

V italském Turíně, hlavním městě Piemontu, sídlí slavný fotbalový klub Juventus. Veliká část fasády jeho nového stadionu byla zhotovena z materiálu PREFALZ v zinkově šedé barvě. Hliník jako materiál nerezaví ani se trvale neznečistí a jednoduchá tvarovatelnost skýtá řadu tvořivých možností při realizaci.
Moderní fotbalová aréna skrývá také muzeum klubu, Juventus-Walk of Fame, a Area 12 – nákupní středisko s více než 60 obchody na ploše kolem 19 500 m². Cílem tohoto projektu bylo zřídit centrum volného času pro rodiny, které by novým způsobem spojovalo fotbalový stadion s nákupní zónou. Architektonický ateliér Studio Rolla Architettura + Urbanistica z Turína se postaral o splynutí těchto dvou světů. Výsledkem je jedinečná struktura, jejíž design svým tvarem připomíná kosmickou loď. PREFA – specialista na hliník – umí vyhovět vysokým technologickým, ekologickým nárokům, ale i nárokům na design a odolnost proti povětrnostním vlivům.
Andree Secchi, odborná poradkyně firmy PREFA v Piemontu, vysvětluje, proč „… je rozmanitost barev a tvarů PREFALZ právě tak úchvatná, jako lehce vysvětlitelná. Hliníkový PREFALZ je poddajnější než většina srovnatelných lemovacích materiálů, a proto jej lze lehce tvarovat. Tak se naskýtá nespočetné množství možností pro individuální tvary, které by s jiným materiálem bylo sotva možné provádět“. Na tak obrovské ploše fasády je rychlá a jednoduchá montáž velikou výhodou i proto, že jednotlivé prvky nepotřebují doplňující výztuhy.
podle podkladů společnosti Prefa Aluminiumprodukte