Fasádní pláště

Motel One v Hybernské ulici

Hotel se světlou fasádou z cihelných pásků Terca se stal novou dominantou křižovatky U Bulhara. Návrh objektu je z dílny architektonického studia Schindler Seko Architekti, investorem projektu je developerská společnost Penta Real Estate.

Součástí revitalizace brownfieldu u Masarykova nádraží je i stavba hotelu. Trojúhelníková budova vyrostla na nevyužité odstavné ploše mezi kolejištěm a Hybernskou ulicí, jejíž uliční profil dotváří a kterou zároveň odcloní od hlučného provozu na magistrále. Okna na této (východní) straně hotelu jsou kvůli blízkosti magistrály speciálně upravena a zabudována tak, aby splňovala vysoké požadavky na akustickou neprůzvučnost. Přímo přes hotel a obchodní pasáž v atriu s velkorysými prosklenými výkladci povede průchod na plánovanou platformu přes Masarykovo nádraží – parkové přestřešení kolejiště. Další pasáže povedou do Opletalovy ulice a k hlavnímu nádraží. Místo se tak stane novou významnou zkratkou. S dokončením hotelu se zároveň rozšíří chodník v Hybernské ulici.

Hotel má sedm nadzemních pater. Poslední patro je ustoupené s terasou, podobně jako jsou střechy sousedních domů. Bude zde umístěna jídelna s kuchyní a technologické zázemí. V podzemí je jedno podlaží s garážemi a technickým zázemím. Motel One nabídne 1160 m2 retailových ploch a čtyři maloobchodní jednotky k pronájmu, hostům bude sloužit 382 pokojů. Nájemcem je mezinárodní síť hotelů Motel One, která s Pentou už spolupracovala na hotelu v ulici Na Poříčí v rámci projektu Florentina. V Hybernské otevře jeden z prvních hotelů nového konceptu, tzv. The Cloud One Hotels, který německý řetězec na konci roku 2022 představil v New Yorku.

Více jak 27 m vysokou budovu tvoří železobetonová konstrukce – monolitický skelet založený na pilotách a transferových trámech. Projekt citlivě zakomponoval desítky metrů dlouhou barokní zeď, kterou odhalil archeologický průzkum. Po ukončení výstavby ji bude možné obdivovat pomocí 4,5 m širokého a 2,3 m vysokého průhledu. Samotná konstrukce objektu je tvarově velmi specifická. Respektuje složité základové podmínky se záměrem zachovat historické objekty pod úrovní základové desky – barokní bastion, gotické hradby včetně horské brány a odlehčovací kanál hradební stoky z devatenáctého století.

Grand Opening hotelu je připraven na 1. května 2024.

Fasáda hotelu Motel One v Hybernské ulici v Praze využívá jako obkladový materiál speciální cihlové pásky značky Terca. Jde o moderní a zajímavé řešení, které dodává budově výrazný a specifický vzhled

Cihlová fasáda

Zajímavý vzhled objektu dodává obklad z cihlových pásek Terca, který dodala společnost Wienerberger. Cihlová fasáda byla realizována ve formě kontaktního zateplovacího systému, s povrchovou úpravou obkladovými pásky Terca AGORA AGAATGRIJS. Izolant tvoří minerální vlna s kolmým vláknem, která je celoplošně přilepena ke stavební konstrukci a spolu se základní vrstvou systému je zároveň k podkladu mechanicky upevněna systémem injektovaného kotvení. Obkladové pásky jsou k této základní vrstvě celoplošně přilepeny systémem oboustranného lepení „floating & buttering“ a následně vyspárovány. Všechny použité komponenty jsou součástí certifikované skladby zateplovacího systému Meffert Therm TERCA Wool.

Fasádní systém Meffert Therm Terca

Certifikovaný fasádní systém Meffert Therm Terca je výsledkem úzké a dlouhodobé spolupráce mezi společností Wienerberger, s. r. o., dodávající širokou škálu cihlových obkladových prvků pro fasády, a společností Meffert ČR, která dokáže tuto širokou škálu produktů pružně a systémově doplnit optimálními hmotami pro fasády. Díky dlouholetým společným zkušenostem v oblasti zateplovacích systémů tak lze nabídnout kvalitní a ověřený certifikovaný systém s dlouhou životností a s jedinečnou povrchovou úpravou.

Obkladové pásky použité jako cihlový obklad jsou velmi oblíbeným dekorativním prvkem se širokou škálou barev od světlé až po antracitovou, nejste tak rozhodně limitováni tradiční barvou cihel. Volit můžete i z různých povrchů od hladkého (Terca Klinker) až po rustikální (Terca ražené), který je k nerozeznání od cihlového zdiva. Docílíte tak požadovaného a jedinečného vzhledu. I proto cihlová fasáda v posledních letech získává na oblibě. Důvodem není pouze estetický vzhled, ale také mnoho užitečných vlastností, jako jsou např. bezúdržbovost, stálobarevnost a neomezená životnost.

Certifikovaná skladba a použití systému Meffert Therm Terca

K obkladovým páskům se též vyrábějí rohové pásky, které v kombinaci s rovným páskem vytvoří vzhled pravé cihlové fasády.

Při návrhu konkrétní skladby systému, s ohledem na průběžný vývoj legislativy i technické dokumentace, výrobce doporučuje se vždy předem informovat na aktuální skladbu systému a jeho komponent prostřednictvím obchodních zástupců.

Více informací o fasádním systému najdete ZDE.

Podle podkladů společnosti Wienerberger
www.wienerberger.cz
Foto: Penta

Publikováno v časopise Materiály pro stavbu 3/2024