Fasádní pláště, Informace výrobců

Hledáte nejodolnější „kabát“ pro svůj dům? Zkuste prémiové omítky Cemix!

ActivCem, DuoCem a TetraCem jsou prémiové omítky Cemix, které v sobě nesou ty nejlepší vlastnosti pastovitých omítek, které můžete v současné době na stavebním trhu získat. TetraCem se dovede sama čistit, omítka ActivCem vydrží i nárazy a DuoCem umí výborně „dýchat“. Prémiové fasádní omítky Cemix jsou doslova brněním pro váš dům, ať již v jakémkoli slova smyslu. Jejich vývoj vycházel z faktu, že fasádní omítky nemají jen estetickou funkci, ale hlavně praktický význam. Navíc jsou každý den vystavovány povětrnostním vlivům a často i extrémním teplotním výkyvům, vichřici, která žene déšť přímo proti stěnám, mrazu, krupobití, ale i ostrému slunečnímu záření. A na špatné omítce pak mohou tyto vlivy zanechávat nevratné stopy.

Slaný, Cemixtherm COMFORT EPS s omítkou ActivCem

Omítka TetraCem
Omítka TetraCem výborně „dýchá“ díky vlastnostem svého pojiva (silikonového a silikátového), spolehlivě proto propouští nežádoucí vlhkost ze stavební konstrukce. Na svém povrchu je přitom vodoodpudivá, proto zde dochází k optimální regulaci vlhkosti a povrch je udržován v suchu. Zároveň tato vlastnost funguje jako přirozená ochrana před usazováním nečistot a růstem řas a mechů. Aktivní čisticí proces – fotokatalytický efekt – také posiluje samočisticí schopnosti omítky a přispívá k nim. Omítka TetraCem zároveň dosahuje vysoké pevnosti a tepelné odolnosti díky vyztužení aramidovými a skelnými vlákny.

Tenkovrstvá omítka Cemix TetraCem v balení po 25 kg

Omítka TetraCem tedy disponuje těmito základními vlastnostmi: vysokou paropropustností (kategorie V1), vysokou vodoodpudivostí (kategorie W3) a velkou mechanickou odolností. Kromě těchto vlastností je navíc velmi dobře bioticky odolná, pružná a hodí se na všechny typy zateplovacích systémů a fasád, své uplatnění však najde i v sanačních omítkových systémech. Jedinečné vlastnosti omítky Tetracem vyniknou především v oblastech se znečištěným ovzduším a na mechanicky namáhaných fasádách (např. fasádách u hřišť škol, školek, fasádách panelových domů na sídlištích apod.).

Vysoce odolná omítka TetraCem je vyztužena aramidovými vláknyOmítka TetraCem disponuje optimální mikrostrukturou, díky které dosahuje vynikající paropropustnosti a může volně „dýchat“Povrch omítky TetraCem je vodoodpudivý a se samočisticím efektem

Omítka DuoCem
Omítka DuoCem propouští velice dobře vodní páry, které vznikají uvnitř stavby a procházejí přes její obvodovou konstrukci směrem ven. I tato omítka pak na svém povrchu odpuzuje vlhkost, což se projevuje jako takzvaný rosa efekt. Voda na povrchu neulpívá, ale v kapičkách odtéká, přičemž s sebou bere nečistoty. Pojivo této omítky je zásadité, proto přirozeně brání růstu řas a mechů, které vyžadují prostředí spíše kyselé. Nízký termoplastický efekt má pak na svědomí, že povrch omítky při zahřátí neměkne, čímž je bráněno přilepení nečistot.

Tenkovrstvá omítka Cemix DuoCem v balení po 25 kg

Také omítka DuoCem je vhodná díky vynikající paropropustnosti na všechny typy zateplovacích systémů Cemixtherm, zejména s minerální vlnou a sanační omítkové systémy Cemix (splňuje požadavky směrnice WTA). Značné uplatnění pak tato omítka najde u dřevostaveb a jiných difuzně otevřených konstrukcí. Hodí se přitom do regionů se znečištěným ovzduším, do lokalit blízko dopravních cest a do prostředí s vysokou prašností. Omítka DuoCem vyniká stálostí barev a díky přirozené regulaci vlhkosti na povrchu a absenci biocidních prostředků je velmi šetrná k životnímu prostředí.

Omítka Duocem je ideální pro použití v zateplovacích systémech Cemixtherm s minerální vlnou

Omítka ActivCem
Omítka ActivCem je velice pružná, a proto dovede odolávat i mechanickému namáhání v podobě nárazů, dlouhodobě též výborně odolává běžným výkyvům teplot a vzniku mikroprasklin, a to i v podkladních vrstvách. Pevnost této omítky je zajištěna vysokopevnostními skelnými vlákny, kterými je vyztužena (v každém balení omítky je 30 km vláken, která jsou v ještě nezpracované omítce viditelná pouhým okem).

Mikrokapsle s ochrannými přísadami pak zajišťují pozvolné uvolňování ochranných látek, a tedy dlouhodobou ochranu před nežádoucím biologickým napadením fasády plísněmi a řasami. Inovovaná pojivová emulze pro změnu zajišťuje komfortní zpracování, které odpouští i případné chyby při strukturování omítky. Vzhled výsledného povrchu je prostě vždy skvělý, má atraktivní strukturu.

Tenkovrstvá omítka Cemix ActivCem v balení po 25 kg

Omítka ActivCem se hodí na všechny typy zateplovacích systémů Cemixtherm. Při použití COOL přísad je navíc zpracovatelná i za nižších teplot. Použít ji lze především v exteriéru, kde díky vynikající stálosti barev vykazuje velmi dlouhou životnost a nízké náklady na údržbu. Jde tedy o vysoce ekonomické řešení. Tato omítka se hodí i pro rekonstrukce budov, tedy jejich fasád, a to včetně použití v sanačních omítkových systémech Cemix, splňuje totiž požadavky směrnice WTA.

Prémiové omítky Cemix jsou dodávány v široké paletě barevných odstínů, které najdete ve vzorníku Cemix Duhově krásný. S ideální skladbou zateplovacích systémů Cemixtherm a volbou prémiových omítek Cemix vám rádi pomůžou naši specialisté na www.cemix.cz.

Vlákna omítky ActivCemMÚ Studénka, omítka ActivCemMÚ Studénka, omítka ActivCem

podle podkladů společnosti LB Cemix