Fasádní pláště, Informace výrobců

Barevný svět fasádních desek Cembrit URBANNATURE

Barevný koncept desek Cembrit URABANNATURE byl vyvinut s cílem poskytnout architektům a projektantům maximální volnost při navrhování staveb. Reflektují aktuální trendy ve stavebnictví a snaží se nabídnout maximální škálu desek pro moderní a funkční architekturu. Koncept URBANNATURE se ale také snaží zachovat přírodní charakter desek.
Obvodový plášť budov tvoří největší plochu z celkové konstrukce každého objektu. Proto zásadním způsobem ovlivňuje nejen jeho vzhled, ale i užitkové vlastnosti. Hlavní výhodou větraného fasádního systému oproti kontaktním zateplovacím systémům je existence předsazené pohledové konstrukce, která nebrání prostupu vodní páry konstrukcí a výrazně tím snižuje riziko kondenzace vodní páry v obvodové konstrukci. Tyto konstrukce kromě toho dávají architektovi do rukou silný nástroj, jak vytvořit ze všední a fádní fasády neobyčejné architektonické dílo.
Pro práci s fasádními deskami a celkový výsledný vzhled je důležitá jejich barevnost, struktura a textura povrchu, přizpůsobivost a základní podmínky montáže, které architektonický návrh mohou ovlivnit.
 
49 BAREV – 4 ŘADY – 1 SVĚT

 
Cembrit FUSION – exkluzivní a do hmoty probarvené deska s povrchovou úpravou
Pokud se rozhodnete pro desku Cembrit Fusion, získáváte ve všech směrech kvalitní do hmoty probarvený materiál. Kromě vynikajících vlastností samotného vláknocementu mají navíc fasádní desky řady Fusion dvě vrstvy semitransparentní povrchové úpravy. Fasády z těchto desek mají rovnoměrný matný stylový vzhled, který umožňuje dosažení unikátní viditelnosti vnitřní struktury přírodního materiálu.
 
Cembrit TRUE – nejoblíbenější probarvená fasádní deska
Pro řadu desek Cembrit True byly vybrány odstíny barev palety Cembrit URBANNATURE inspirované čistými a působivými barvami přírody. V nabídce je v 9 barevných odstínech. Finální průhledná vrstva prohlubuje konečnou barevnost fasádních desek, ale zachovává mírné barevné rozdíly přírodního materiálu. Díky lesklému povrchu si fasádní desky dokáží zachovat svou zářivost a vzdušný vzhled i za deštivého počasí. Fasádní desky jsou v nabídce ve standardních rozměrech, nebo formátovány dle vašich požadavků.
 
Cembrit EDGE – inspirováno přírodou, stvořeno pro město
Do řady vláknocementových desek Cembrit Edge patří přírodní desky opařené dvojím nátěrem semitransparentní lazury. Barevná exploze moderních barev tak jen podtrhne vyhledávané vlastnosti fasádní desek Cembrit. Odolný, hladký a expresivní povrch přesto v konečné podobě umožňuje prosvítání žádané přírodní struktury fasádních desek.
12 vybraných barev z palety fasádních desek URBANNATURE dělá z Cembrit Edge ideální volbu pro projekty, které volají po charakteristických čistých a elegantních barvách bez výrazných barevných rozdílů přírodního materiálu.
 
Cembrit METRO – barvený povrch dle vašeho výběru
Cembrit Metro s jistotou uspokojí všechny vaše barevné architektonické vize. Nabízí kvalitní a barevně rovnoměrný povrch v barvě dle vašeho výběru. Desky jsou ošetřeny barvou na vodní bázi, která vytváří dokonale homogenní vzhled. Výsledkem celého barvicího procesu jsou desky velmi odolné vůči biologickým činitelům, vodě a nečistotám. Zároveň jsou vysoce odolné vůči mechanickému namáhání, které se s výhodou využije při často nešetrné manipulaci a montáži fasádních desek na staveništi.
Barvy škály Cembrit URBANNATURE zvolené pro desky Cembrit Metro jsou inspirovány pulzujícími barvami velkoměsta. Jsou to čisté, jasné a přitažlivé barvy, určené pro odvážné a hravé nápady města. Kromě těchto barev jsou k dispozici také další odstíny (NCS S).
 
Všechny fasádní desky jsou povrchově upraveny tak, abychom zaručili vysokou odolnost proti vlhkosti, UV záření a nečistotám. Díky tomu si fasádní desky Cembrit URBANNATURE zachovávají svůj vzhled bez ohledu na povětrnostní podmínky, kterým je fasáda vystavena.
Více informací o fasádních deskách Cembrit naleznete na webových www.cembrit.cz. Podívejte se také na zajímavé projekty v ČR i v zahraničí, které mohou být pro vás inspirací (www.cembrit.cz/zajimave-projekty/).
podle podkladů společnosti Cembrit