Dřevěné a montované konstrukce, Veletrhy a výstavy

Na piazzettě Národního divadla vznikne unikátní třicetisedmimetrová instalace ze dřeva

Kurátorská výstava dřevěné architektury, která se koná v rámci Salonu dřevostaveb, festivalu a výběrové přehlídky současné dřevěné architektury v Čechách a na Slovensku, proběhne od 19. dubna do 17. května na piazzettě Národního divadla.

Součástí výstavy je také volně přístupná akce s osvětovým záměrem Den dřevěné architektury, která se uskuteční 20. dubna v budově Nové scény Národního divadla při náměstí V. Havla od 13 hod. Vedle veřejných prezentací vybraných architektonických ateliérů a rozhovorů s architekty nabídne přehlídku současných moderních technologií a zajímavých materiálů spojených s dřevostavbami.

Součástí výstavy je také volně přístupná akce s osvětovým záměrem Den dřevěné architektury, která se uskuteční 20. dubna v budově Nové scény Národního divadla při náměstí V. Havla

Přilehlá venkovní expozice třiceti osmi architektonických počinů v oblasti dřevostaveb v Česku a na Slovensku se zaměří na nejaktuálnější projekty. Přinese rovněž příklady čerstvě dokončených zahraničních realizací velkého měřítka. Výstava je koncipovaná jako atraktivní dřevěná instalace monumentálních rozměrů. Kromě toho, že na ploše 91 m2 představí ty nejzajímavější dřevěné stavby, oživí také veřejný prostor a nabídne kolemjdoucím relaxační zážitkovou zónu.

Projekt, který ovládne a provoní celý prostor náměstí Václava Havla, si předsevzal za cíl vnést téma udržitelné architektury přímo do centra Prahy

Autorem návrhu této instalace je architekt Tomáš Bém, který v ní zhmotnil ideu geneze dřeva – divák prochází přes třicet metrů dlouhým koridorem ze přírodního surového řeziva až k pětimetrovému altánu z dřevěného konstrukčního systému, v němž je možné se posadit a pocítit kouzlo dřevěného interiéru. Projekt, který ovládne a provoní celý prostor náměstí Václava Havla, si předsevzal za cíl vnést téma udržitelné architektury přímo do centra Prahy. Stane se nepřehlédnutelným místem setkávání a inspirace pro odpovědný životní styl.

Tisková zpráva