Články, Informace výrobců

Nový kompozitní odvodňovací poklop ECO 40 pro snížení hluku na komunikacích

RONN Water Management rozšiřuje svůj systém pro odvodnění pozemních komunikací o nový kompozitní a uzamykatelný poklop ECO 40 v zátěžové třídě D400 kN. Novinka je vyrobena z odolného SMC kompozitního materiálu, který má vysokou pevnost a dlouhou životnost, nekoroduje, je odolný vůči mrazu a nepotřebuje údržbu. Proti litinovým poklopům má i nižší hmotnost a pojezd vozidel přes tento poklop je výrazně tišší. 

Společně s kompozitními rošty a žlaby MEARIN jsou vhodným řešením pro odvodnění komunikací v obytných čtvrtích a pěších zónách, ve kterých jsou požadavky na snížení hluku.

Kompozitní uzamykatelné poklopy ECO 40 v zátěžové třídě D400 kN byly vyvinuty k doplnění výrobního programu odvodnění komunikací. Jsou vybaveny těsněním a pantem a lze je otevřít jen s použitím speciálního klíče. Kompozitní poklopy jsou vhodné zejména na komunikace v obytných čtvrtích nebo na pěších zónách, protože nejen že splňují estetické požadavky, ale hlavně hluk při pojezdu vozidel je nižší než v případě litinového provedení. Protiskluzová úprava povrchu zajišťuje bezpečnost provozu a při manipulaci s víkem je výhodou jeho nižší hmotnost.

Odolný SMC kompozitní materiál používaný pro výrobu dalšího prvku odvodňovacího systému, žlabů MEARIN, se osvědčil při mnoha realizacích odvodnění komunikací. Pro svou tuhost, snadnou manipulaci, odolnost vůči mrazům a solím se žlaby o světlostech 100 až 300 mm používají na veškeré zpevněné plochy s požadavkem na zatížení až E600 kN. Pro tyto vysoké zátěže se obvykle používají litinové rošty.

Speciálně pro městskou aglomeraci byly vyvinuty také kompozitní rošty, určené pro třídy zatížení B125 a C250 kN. Mají vysokou chemickou odolnost, barevnou stálost a nejsou lákadlem pro zloděje kovů. Rošty zůstávají stále černé i po dlouholetém užívání, žádná koroze se na nich neprojevuje.

Více informací najdete na www.ronn.cz.

podle podkladů firmy RONN Water Management, s. r. o.

Kompozitní uzamykatelný poklop ECO 40 pro zátěžovou třídu D400 kNŽlab MEARIN pro odvodnění komunikací s kompozitními rošty pro třídy zatížení B125 a C250 kN