Beton, Fasádní pláště, Informace výrobců, Stavební chemie

Novinky v sortimentu LB Cemix pro rok 2019

LB Cemix, přední český výrobce a dodavatel stavebních hmot, vykročil do stavební sezóny 2019 s celou řadou atraktivních produktových novinek. Hlavní pozornost poutá nová, vysoce odolná fasádní omítka Cemix TetraCem, vyztužená aramidovými vlákny. Nové produkty obohatily také oblíbenou řadu betonů, skupinu vrchních omítek, potěrů nebo ekologických, hliněných omítek. Vše je zahrnuto v novém ceníku vydaném v březnu tohoto roku.

Hvězda mezi profi omítkami
Pastovitá omítka Cemix TetraCem je tenkovrstvá fasádní omítka, která se vyznačuje celou řadou inovativních funkcí. Je mechanicky odolná, vysoce prodyšná, vodoodpudivá, snadno zpracovatelná, a s aktivním povrchem zajišťujícím jeho dlouhodobou odolnost proti znečištění. Proto si tato novinka v řadě pastovitých profi omítek zaslouží označení „pětihvězdičková“. Cemix Tetracem je určena pro novostavby i rekonstrukce, včetně sanačních systémů Cemix i zateplovacích systémů ETICS Cemixtherm. Jejím základem je osvědčená kombinace pojivových bází, navíc je vyztužená extrémně odolnými aramidovými vlákny. Díky inovativní receptuře se Cemix TetraCem vyznačuje mimořádnou životností a trvanlivostí. Ba co více, nová fasáda jako by vůbec nestárla.

Pastovitá omítka Cemix TetraCem

Nové betony s větší zrnitostí
Oblíbenou řadu betonů obohatily dva výrobky s větší zrnitostí a ve dvou odlišných pevnostních třídách. Cemix 350 Beton hrubý 20 MPa a Cemix 360 Beton hrubý 30 MPa se vyznačují zrnitostí do 8 mm. Oba výrobky jsou vhodné pro drobné betonářské práce, výplně ztraceného bednění a podlahové konstrukce. Výrobek Cemix 360 je navíc určen pro nosné stavební konstrukce vyžadující použití armovací výztuže, jako jsou např. pilíře, překlady a balkonové desky nebo na plochy s požadavky na vysokou pevnost (podlahy v garážích, skladech, dílnách apod.).

Cemix 350 Beton hrubý 20 MPaCemix 360 Beton hrubý 30 MPa

Skupinu potěrů pro speciální použití doplnil nový, rychletuhnoucí Cemix 280 Rychlý betonový potěr, pevnostní třídy C40. Výrobek je plněný vlákny a je určen pro ruční vytváření sdružených a plovoucích potěrů, určených k pokládání podlahové krytiny (dlažba, PVC, epoxidové nátěry apod.). Nový potěr je ideální na plochy, které vyžadují vyšší pevnost i odolnost a proměnlivou tloušťku (např. spádová vrstva na balkonech, lodžiích, terasách, v hromadných sprchách apod.). Vyznačuje se zejména pochůzností již po 2-4 hodinách a možností použití dlažby již po 24 hodinách.

Cemix 280 Rychlý betonový potěr

Nový disperzní štuk
Skupina vrchních omítek je doplněna o Cemix 113 Kerzaštuk, disperzní štuk pro finalizaci interiérových povrchů. Tato pastovitá štuková omítka je určená pro povrchovou úpravu jádrových omítek, betonu a dalších podkladů. Povrch omítky lze finálně upravovat filcováním nebo gletováním. Čistě bílý odstín umožňuje použití štuku v méně exponovaných prostorách (garáže, dílny, sklepy apod.) bez následné aplikace nátěru.

Cemix 113 Kerzaštuk

Oblíbená omítka pro jednovrstvé omítání vnitřních povrchů Cemix 073 Jednovrstvá omítka ruční a strojní doznala úpravy receptury. Ta zajišťuje ještě lepší zpracovatelnost a rovnoměrnou strukturu povrchu.

Hliněná omítka pro strojní zpracování
Speciální řada hliněných omítek se rozrostla o strojní variantu jádrové omítky Cemix 412 Hliněnou omítku hrubou strojní. Je určená ke strojnímu omítání hliněných, ale i dalších běžných stavebních materiálů v interiéru. Hliněné omítky se těší stále větší oblibě v segmentu novostaveb i rekonstrukcí a jsou vhodné i k omítání tradičních cihel „vepřovic“ nebo „kotovic“. Omítka pomáhá regulovat klima v místnosti, vyrovnává vlhkost a dobře akumuluje teplo.

Novinky pro kreativní ztvárnění fasád
Zpozornět mohou i příznivci tradičního břizolitu, neboť tato omítka je nově nabízena ve variantě s příměsí světlé slídy a také jako Cemix 508 Břizolit přírodní probarvený v 16 barevných odstínech. Široké příslušenství k fasádním omítkám se pak rozrostlo o speciální nářadí – Podvalek fládrovací pro vytváření imitace textury dřeva z omítky Cemix MAGIC DECOR WOOD a také o nový odstín Sibiřský modřín speciálního lazurovacího nátěru Cemix DECOR LAZUR.

Cemix 508 Břizolit přírodní probarvený v 16 barevných odstínechNový odstín Sibiřský modřín lazurovacího nátěru Cemix DECOR LAZUR

Tím výčet letošních novinek stále nekončí. Sortiment spárovacích hmot doplnily Cemix Sanitární silikony, které jsou dodávané ve stejné barevné škále jako spárovací hmoty.

Skupina zdicích malt se rozrostla o tenkovrstvé zdicí malty Cemix 061 j, 071 a 081, které jsou určené pro zakládání a zdění broušených pálených cihel.

Více informací naleznete zde.

podle podkladů společnosti LB Cemix