Veletrhy a výstavy

Začínají Stavební veletrhy Brno

Na brněnském výstavišti dnes začínají Stavební veletrhy a nábytkářský veletrh Mobitex. Letos na tradiční akci bude vystavovat 804 firem. Loni jich bylo o tři desítky víc. O zhruba čtvrtinu se zmenšila výstavní plocha, a to na 21 000 metrů čtverečních.
Podle ředitele Stavebních veletrhů Brno Radima Tichého mají firmy vzhledem k situaci ve stavebnictví zájem o menší výstavní plochu než v minulosti. Hlavní část veletrhu bude v pavilonech P a F. Akce letos zvýrazní téma úspory energií a možnosti jejich financování. Pro návštěvníky tak bude k dispozici i prezentace programu Panel 2013+.
Novinkou je zaměření části programu veletrhů na dřevostavby. Návštěvníci uvidí jednotlivé kroky stavby dřevěných domů. První den veletrhu se zájemci dozví vše potřebné k rozhodnutí o stavbě. Druhý den zjistí, jaké jsou zdroje financování a také to, jak se v dřevostavbě bydlí. Třetí den je pak věnován oblasti, kterou můžeme nazvat „Jak to má vypadat“.
Stavební veletrhy patří k největším výstavním akcím v Brně. Loni se na ně společně s Mobitexem přišlo podívat 60 000 návštěvníků.
zpráva ČTK