Veletrhy a výstavy

Výstavba metra ve fotografiích a den otevřených dveří

Velkoplošné fotografie z výstavby prodloužení trasy metra V.A si můžete prohlédnout od počátku ledna až do konce března 2013 přímo v ulicích Prahy. Trojice fotografů Josef Husák, Jiří Junek a Jan Tatár zachytila zajímavé momenty z každodenního života stavbařů na této důležité dopravní stavbě.
Celkem 26 téměř třímetrových obrazů bude vystaveno na čtyřech místech – na Evropské třídě, Vypichu, Petřinách a Veleslavíně. Je na nich zdokumentováno budování této 6134 metrů dlouhé trasy, která má celkem čtyři stanice – Bořislavka (původně Červený vrch), Veleslavín, Petřiny a Motol. Všechny stanice budou bezbariérové. Dvě z nich – Veleslavín a Petřiny – a část traťových tunelů se představí veřejnosti 19. ledna 2013 při Dnu otevřených dveří. Podrobnosti najdete zde.

První práce byly zahájeny v dubnu 2010 a stavbu chce Magistrát hl. m. Prahy uvést do provozu v roce 2014. Dopravní podnik hl. m. Prahy tak zajistí lepší dopravní obslužnost této části města a také kvalitnější dostupnost největšího zdravotnického zařízení u nás – Fakultní nemocnice v Motole.
tisková zpráva