Veletrhy a výstavy

Veletrhy Marmomacc a Abitare Il Tempo letos společně

V letošním roce se spojí dva nejnavštěvovanější italské veletrhy – Marmomacc a Abitare Il Tempo. Obě akce proběhnou od 24. do 27. září 2014 ve Veroně. Marmomacc je prestižní přehlídkou přírodního kamene, jeho opracování a designu, Abitare Il Tempo se zaměřuje na interiérový design, bytové doplňky a nábytek.

„Rozhodli jsme se uspořádat obě akce v jednom termínu, abychom dali na odiv výrobní dokonalost dvou tradičních odvětví Made in Italy a dokázali, že přírodní kámen a nábytek se vzájemně skvěle doplňují a obohacují“, říká prezident vystavovatelské správy Veronafiere Ettore Riello. Podle italských pořadatelů má design dvě duše. Duši techniky, kterou představuje Marmomacc, a duši příběhu, kterou představí Abitare Il Tempo.
Jako každý rok nabízí Marmomacc jedinečnou příležitost představit profesionálům v oboru stavebnictví a kamenictví, architektům a designerům mramor v celé škále možností jeho zpracování. Itálie je pátým největším producentem a zpracovatelem mramoru na světě. Každým rokem roste i vývoz hotových výrobků a polotovarů z mramoru a žuly, dekorativních výrobků i rozměrných kamenů, roste i export sádrovce, hlíny a břidlice. Pro Marmomacc je proto klíčové přilákat co nejvíce zahraničních hostů. Nejdůležitějšími odběrateli jsou Spojené státy americké, Brazílie, země Arabského poloostrova a severní Afriky.
Obě události se sejdou v jedné výstavní hale a doprovodí je bohatý program konferencí, workshopů, výstav a instalací zaměřených na kreativní využití mramoru se zvláštním zaměřením na díla známých architektů z Pyrenejského poloostrova. Jako každý rok udělí odborná porota složená z významných architektů a designerů prestižní ceny International Award Architecture in Stone.
V loňském roce zavítalo na Marmomacc 56 000 návštěvníků ze 143 zemí. Na celkové ploše o 73 889 m se představilo 1425 vystavovatelů, z nichž více než polovina přijela ze zahraničí (55 zemí).
Více informací najdete na www.marmomacc.comwww.abitareiltempo.com.
tisková zpráva