Veletrhy a výstavy

V rámci Dne dřevostaveb otevře v sobotu kolem 30 vzorových domů

V sobotu 25. dubna se od 10 hodin v rámci akce Den dřevostaveb otevře v celé České republice kolem 30 vzorových a referenčních domů, členů Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Den otevřených dveří tuzemských dřevostaveb se tak stane pro širokou veřejnost vhodnou příležitostí seznámit se s kvalitními a moderními nízkoenergetickými domy na bázi dřeva, s jejich konstrukcí, vlastnostmi a se samotnou technologií výstavby.

Seznam všech otevřených domů včetně adres a kontaktních osob je zveřejněn na webu ADMD. Zpestřením sobotního programu bude i soutěž o tablet, která bude probíhat na facebooku ADMD: stačí se v sobotu dne 25. 4. 2015 vyfotit u některého ze vzorových domů členů ADMD, který soutěžící navštíví, a poslat do konce dubna foto s kontaktem na e-mailovou adresu ADMD. Výherce bude vylosován v průběhu května.

Jedním z míst, kde bude sobotní Den dřevostaveb probíhat, bude i Centrum vzorových domů v Brně, které je celoročně otevřeno v rámci Národního stavebního centra na Bauerově ul. 10 u brněnského výstaviště. V Brně bude v sobotu 25. dubna končit trojlístek veletrhů – Mezinárodní stavební veletrh IBF, veletrh DSB (Dřevo a stavby Brno) a Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a návštěvníci veletrhů tak budou mít ideální příležitost podívat se i do vzorových dřevostaveb v NSC. Kromě návštěvy vzorových domů je navíc pro ně připraveno také individuální odborné poradenství v oblastech, jako jsou výstavba dřevostaveb od A do Z, úsporné vytápění tepelnými čerpadly, výstavba a údržba bazénu či financování nového domu hypotečním úvěrem.

Den dřevostaveb 2015 bude další akci, která podpoří segment dřevostaveb u nás. Jejich podíl na trhu, z pohledu počtu realizovaných rodinných domů, od poloviny devadesátých let kontinuálně roste a je zřejmé, že tento růst bude pokračovat i v dalších letech. Podle dostupných údajů bylo v roce 1999 v České republice dokončeno pouze 92 rodinných domů na bázi dřeva, zatímco v loňském roce jich bylo již 1246. Z celkového počtu cca 13 506 dokončených rodinných domů v ČR v roce 2014 dosáhl podíl dřevostaveb na našem trhu už téměř 10 %.

tisková zpráva