Veletrhy a výstavy

Stavební veletrhy Brno – představení aktuálních trendů stavebních oborů na jednom místě

Stavební veletrhy Brno představí nejnovější trendy ve všech oborech stavebnictví, TZB, interiéru, letos nově také komunálních technologií, investičních a inovačních příležitostí regionů. Od 12. do 16. dubna 2011 najdete na brněnském výstavišti zaručeně nejnovější a komplexní informace o všem, co hýbe stavebním světem.
Na co se můžete těšit
Všechny obory jedou na hlavní trendové vlně hledání úspor a maximalizace užitných vlastností všech relevantních vstupů.
V oblasti vizualizací stavebních projektů jsou, dle vyjádření zástupců společnosti CADservis, novinkami systémy na tvorbu 2D dokumentace (ZWCAD + nadstavby) a samostatný systém na rychlou tvorbu 3D modelů.
Podle zástupce skupiny Atlas Copco je novinkou ve světě stavebních strojů používání naklápěcích rotavátorů pro rypadla – například ve skandinávských zemích jejich užívání v praxi už představuje téměř 80 % všech rypadel. V oblasti menší stavební technologie se klade důraz na rozvoj antivibračních technologií, které snižují přenos vibrací na obsluhu. Jde například o systém odpružených rukojetí.
Společnost TONDACH, jeden z výrazných reprezentantů cihlářské výroby, řadí k aktuálním trendům výroby zavádění robotů, které usnadňují a zpřesňují manipulaci s výrobky. Zároveň je kladen důraz na využívání odpadního tepla a účinnější provoz pecí, čímž se snižuje energetická náročnost výroby. U produktů to je vývoj zdicích materiálů s ještě lepšími tepelněizolačními vlastnostmi.
Pro zástupce společnosti VELUX patří k inovačním trendům např. elektrické ovládání střešních oken radiofrekvenční technologií. Střešní okna i doplňky jsou ovládány inteligentním programovatelným dálkovým ovladačem. Ovladač umožňuje vytváření skupin výrobků, kterým je možné přiřadit svůj vlastní program, např. program „ventilace“, kdy se každé ráno a večer otevřou na určenou dobu zvolená okna.
 
Nezávislá poradenská centra
I v letošním roce pokračujeme v pořádání nezávislých odborných poradenských center. Jedním z nich bude i poradenské centrum Centra pasivního domu, kde všichni návštěvníci po celou dobu konání veletrhu mají jedinečnou možnost získat odborné odpovědi na své otázky, které se mohou týkat všech oborů tzv. green building.
 
Kdo nechce čekat až na otevření bran veletrhu, může mnohé z nabízených produktů vystavovatelů najít již nyní na internetových stránkách www.stavebniveletrhybrno.cz.
 
Statistiky Stavebních veletrhů Brno
Rok
Počet vystavovatelů
Čistá výstavní plocha
Počet návštěvníků
IBF
SHK
Celkem
IBF
SHK
Celkem
2008
826
228
1054
53 080
10 469
63 549
95 381
2009
656
212
868
29 371
7912
37 283
80 548
2010
550
172
722
20 207
6288
26 495
80 541
Zdroj: AUMA a Veletrhy Brno, a. s.
 
tisková zpráva, wd, mi