Veletrhy a výstavy

Stavební veletrh se v Ostravě bude zabývat střechami i studnami

Třiadvacátý ročník odborného stavebního veletrhu Střechy a Stavba nabídne návštěvníkům od 27. února do 1. března na ostravské Černé louce mimo jiné novinky z oblastí zateplovacích systémů, střešních krytin či fotovoltaiky. Hlavním tématem celé akce bude otázka úspor energií. ČTK o tom informovala Katrin Tomanová ze společnosti Ostravské výstavy.
 
Na veletrhu Střechy se představí například firmy z oboru střešních doplňků, konstrukce střech nebo klempířských a pokrývačských prací. Odborná sekce Stavba nabídne obory týkající se rekonstrukcí, podlah, obkladů a dlažeb či sanitární techniky. Letošní novinkou bude specializovaná sekce Studny. „Budou se zde řešit témata založení, provoz studny, projektová dokumentace a změny v legislativě,“ uvedla Tomanová.
Součástí veletrhu bude výstava Výtahy a zdvihací technika. Předvedou se na ní firmy nabízející kompletní výtahová zařízení i jejich části, které působí hlavně na českém trhu. „Jde o oblast, která neustále prochází vývojem a přináší změny nejen designu, ale především v konstrukčních řešeních, úrovni bezpečnosti a snižování energetické náročnosti provozu,“ uvedla Tomanová.
Návštěvníci najdou na výstavách bezplatná poradenská místa. Ve čtvrtek 27. února se uskuteční rovněž konference Regenerace bytových domů, která bude zaměřená na obnovu a rekonstrukci výtahů v panelových domech. Výstavy jsou otevřeny ve čtvrtek a pátek od 10 do 18 h, v sobotu do 16 h. Vstupné pro dospělé činí 50 korun, zlevněné 30.
Více o výstavě zde.
zpráva ČTK