Veletrhy a výstavy

RAKO na výstavě RETRO

Galerie Tančící dům se na čtyři měsíce vrací do éry 70. a 80. let v Československu. To nejlepší z té doby se představí na výstavě RETRO 70. a 80. let pomocí reálné instalace panelákových bytů včetně spotřebičů a celkového bytového vybavení s designovými předměty denní potřeby. Výstava RETRO samozřejmě představí i obklady RAKO s původními vzory.

Retro obklady RAKO, které v autentických koupelnách nesměly chybět, vyrobili pro tuto výstavu v závodě Horní Bříza. „I použitá technologie výroby byla, na dnešní moderní digitální dobu, poměrně „retro“ tzn. klasickým sítotiskem. Jelikož jsem pamětník této doby, musela jsem se nad věrností, čišící ze samotné finální koupelny, pousmát a zavzpomínat,“ dodává Helena Doubková, technolog vývoje RAKO.

Retro obklady RAKO vyrobili pro tuto výstavu v závodě Horní Bříza

Další část expozice se zaměří na životní styl, módu, zájmy nebo způsob trávení volného času. Návštěvníci si připomenou rovněž oblíbené produkty a originální obaly výrobků předních národních podniků, jako Seva, Kofola, Eta, Fatra JAWA, Tesla a jiné. Objeví se také unikátní kostýmy Heleny Vondráčkové, Karla Gotta, Libuše Šafránkové, Hany Zagorové či Dagmar Patrasové.

15. 6. až 16. 10. 2016, RETRO 70. a 80. let, Galerie Tančící dům, Jiráskovo náměstí 6, Praha 2
Autor, kurátor výstavy: Jana Sommerová
Otevřeno: denně 9 – 20 hod., základní vstupné činí 190 Kč
www.galerietancicidum.cz

tisková zpráva