Veletrhy a výstavy

O účast na 19. ročníku veletrhu Střechy Praha je rekordní zájem

Zájem o účast na veletrhu Střechy Praha 2017 předčil očekávání. Lídři trhu jsou již všichni přihlášeni, stejně jako řada nových vystavovatelů. Silné zastoupení bude mít po delší době obor plochých střech, který kromě množství vystavovatelů doplní i celodenní konference Izolace 2017 s nosným tématem Ploché střechy. V doprovodném programu „zazní“ další unikátní témata. V souběhu se uskuteční veletrhy Řemeslo Praha, Solar Praha a nový projekt Purpo Praha. Akce proběhnou 9.–11. 2. 2017 v PVA Expo Praha v Letňanech.

Veletrh Střechy Praha proběhne 9.–11. 2. 2017 v PVA Expo PrahaVeletrh Střechy Praha proběhne 9.–11. 2. 2017 v PVA Expo Praha

Lídry trhu doplní řada nových vystavovatelů
Největší výrobci a dodavatelé materiálů pro stavby a renovace střech, jakými jsou společnosti Asko, Bauder, Bramac, Fakro, HPI, KM Beta, Mediterran, Prefa, Roto, Ruukki, Satjam, SFS intec, Tondach či Velux, jsou již přihlášeni. Obor izolací zastupují například společnosti Juta, Kingspan, Liko-S, Linzmeier, Pur Izolace, Recticel Insulation, Rockwool či Studio Conti. Nově se budou prezentovat firmy nabízející bezpečnostní a ochranné systémy pro práci ve výškách, významný nárůst zaznamenal obor plochých střech, kdy vystavují například společnosti AG Plastics, Dehtochema, Dek, Enke-werk, Etanco, Fatra, KVK Parabit nebo Topwet. Další skupinu tvoří vystavovatelé z oboru fasádních systémů, solárních systémů, nářadí a strojů. Jejich nabídku doplní firmy z oblasti úsporného bydlení a světa dřevostaveb v rámci souběžných veletrhů For Pasiv a Cesty dřeva.

Bohatý doprovodný program
Jedním z hlavních témat bude význam střechy při tvorbě energetického konceptu budovy. Proběhne konference Izolace 2017, odborné fórum Dřevěné konstrukce střech, seminář Údržba a čištění střech a fasád, velký prostor bude věnován střešní fotovoltaice a energetické soběstačnosti. Souběžně probíhající veletrh Cesty dřeva bude tentokrát zaměřen na sruby a roubenky, poprvé bude prostor věnován i nebytovým dřevostavbám. V rámci veletrhu Řemeslo Praha proběhne vyhodnocení historicky největšího projektu na podporu řemeslného podnikání v ČR – Rok řemesel 2016, který vyhlásila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Veletržní nabídku nářadí a vybavení pro profesionály i kutily obohatí také expozice řemeslných cechů, ukázky řemesel a užitečné přednášky pro podnikatele a OSVČ.

Semináře k novému projektu Purpo Praha připraveny
Novinkou je projekt Purpo Praha z oblasti profesionálního čištění, údržby nemovitostí, renovace střech, fasád a dalších povrchů. V tuto chvíli je již připraven přednáškový program zaměřený na vlastníky a správce nemovitostí, na dodavatele materiálů, výrobků a technologií pro firmy zajišťující komplexní správu budov i na odbornou stavební veřejnost. Renomovaní přednášející představí různé typy povrchů střech z pohledu údržby a čištění, zazní povinnosti majitele a povinnosti zhotovitele, velkým tématem bude údržba v zimním období. Účastníci se dozvědí o nutném zabezpečení při pohybu po střeše. Část věnovaná fasádám se zaměří na způsoby čištění a údržby fasád rodinných domů, bytových domů, administrativních i ostatních budov, včetně prosklených výplní fasád. Řešit se budou možnosti ochrany proti vandalským sprejovým kresbám, znečištění fasád ptáky a soklů psy. Ke všem povrchům budou na základě praktických zkušeností uvedeny příklady účinného způsobu čištění.

Aktuální témata veletrhu Solar Praha
Veletrh Solar Praha, který je již 13 let nedílnou součástí odborného veletrhu Střechy Praha, prezentuje alternativní zdroje energie. Jako ekologicky šetrná výroba elektřiny je zde nejvíce zastoupena fotovoltaika a solární termika. Připraveny jsou přednášky na aktuální témata, jakými jsou možnosti výstavby a provozování FVE dle nové legislativy, připojování malých zdrojů do distribuční sítě, možnosti optimalizace spotřeby vyrobené elektřiny, systémy skladování energie z OZE, praktická řešení pro energetickou soběstačnost, nové dotační tituly či možnosti financování výstavby nových FVE.

Novým partnerem veletrhu se stala letos Solární asociace, jež se bude podílet též na doprovodném programu a shrne perspektivy fotovoltaiky v ČR.

Sobotní konference Fotovoltaika, akumulace a nezávislost 2017 zprostředkuje on-line přenosy z hybridních systémů v reálných příkladech z různých budov v ČR a posluchači se dozvědí, jak správně navrhovat moderní hybridní a ostrovní systémy.

Poradenství
V rámci souboru veletrhů bude návštěvníkům k dispozici zdarma Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT, dále Centrum fasád a Centrum pro úspory energií a alternativní zdroje energie. Novinkou bude Centrum profesionální údržby a čištění povrchů vztahující se k pilotnímu projektu Purpo Praha.

Soutěže
Proběhne 16. ročník soutěže Zlatá taška o nejlepší exponáty veletrhu. Pokračují soutěže Cena Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR a Memoriál Jiřího Krmáška, Memoriál Antonína Fajkoše, Střechařský inzerát 2016 a PF 2017. Bude předáno Ocenění za řemeslné počiny cechům zapojeným v projektu AMSP ČR Fandíme řemeslu. Návštěvníci budou moci soutěžit o střechu na rodinný dům a další ceny.

Podrobnosti najdete na www.strechy-praha.cz.

tisková zpráva