Veletrhy a výstavy

Navštivte 20. ročník veletrhu Střechy Praha

Veletrh Střechy Praha, dlouhodobě nejvýznamnější přehlídka výrobků, materiálů a technologií z oblasti staveb a renovací střech ve střední Evropě, oslaví 20 let svého trvání. Veletrhu se každoročně účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím českých zastoupení i světová špička. Jubilejní ročník se bude konat 8.–10. 2. 2018 v PVA Expo Praha Letňany společně s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Purpo Praha.

Bude překonán rekord v návštěvnosti?
Rekordních více než 21 000 návštěvníků mohlo letos v únoru zhlédnout nabídku přes 160 výrobců a dodavatelů střešních materiálů včetně oken, nosných konstrukcí, izolací, nářadí a strojů, fasádních systémů či solárních systémů. Nově se představily firmy poskytující služby v oblasti údržby a čištění střech a fasád. Na souběžných veletrzích byla k dispozici nabídka dalších 120 vystavovatelů z oboru dřevostaveb a úsporného bydlení. Velký zájem návštěvníků zaznamenal i doprovodný program seminářů, konferencí, praktických ukázek a soutěží.

Navštivte 20. ročník veletrhu Střechy Praha

Střechy Praha 2018 nabídnou atraktivní program, z něhož vybíráme:
• fórum Dřevěné konstrukce střech 2018,
• konference Izolace 2018,
• poruchy šikmých a plochých střech,
• Moderní technologie údržby a čištění vnějších povrchů (střechy, fasády, dřevo, konstrukce),
• údržba a správa vnitřních povrchů (průmyslové, výrobní, skladové haly a další provozy),
• solární střechy a Nová zelená úsporám,
• elektronická evidence tržeb – 3. a 4. vlna,
• Den Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR,
• praktické ukázky stavebních řemesel,
• Stavební poradenské centrum pro všechny oblasti výstavby,
• poradenství pro alternativní zdroje a úspory energií.

Solar Praha
14. ročník souběžného veletrhu obnovitelných zdrojů a úspor energií Solar Praha odpoví na nejčastější dotazy návštěvníků – jaké jsou cenové a technické možnosti výstavby fotovoltaických střešních elektráren, jaká je doporučená kapacita, jak využít aktuální dotační programy, zda instalovat elektrickou akumulaci apod. Stále více lidí si pořizuje solární panely na střechy. Zájem o střešní fotovoltaiku podporuje mimo jiné klesající cena panelů a baterií, jednodušší vyřízení dotace i zrušení nutnosti žádat v případě malého zdroje o licenci. V ČR je pro instalace „solárních střech“ klíčový dotační program Nová Zelená úsporám, jehož detaily zazní v doprovodném programu veletrhu.

Purpo Praha se rychle rozvíjí
Úspěšný start má za sebou nový projekt Purpo Praha zaměřený na profesionální údržbu, čištění, renovace a ochranu střech, fasád a dalších povrchů. Kromě problematiky údržby vnějších povrchů (především střech a fasád) se 2. ročník tohoto projektu zaměří i na problematiku údržby, technické správy a uspořádání vnitřních prostor zejména průmyslových a výrobních hal, skladových prostor a dalších provozů. Údržbu a správu těchto prostor musí řešit každý výrobce i prodejce nejen stavebních materiálů. Aktuálními tématy budou údržba a čištění podlah a stropních konstrukcí, správa a uspořádání skladových prostor, regálové systémy, stroje a zařízení pro průmyslové čištění a úklid (odsávače, filtry, podlahové mycí stroje), čisticí technologie, mycí prostředky a chemie pro čištění, úklid a údržbu průmyslových prostor.

Řemeslo Praha
6. ročník veletrhu pro řemeslo, vybavení a bezpečnost práce řemeslníků Řemeslo Praha nabízí příležitost stát se součástí největšího setkání v oboru a nabídnout širokému publiku produkty a novinky z oblasti nářadí, nástrojů, techniky, pracovních oděvů, ochranných pomůcek a dalšího řemeslného vybavení. Na veletrhu se pravidelně prezentují řemeslné cechy, na stáncích probíhají atraktivní praktické ukázky tradičních řemesel. Součástí doprovodného programu budou užitečné přednášky na aktuální témata pro podnikatele a OSVČ, například třetí a čtvrtá vlna EET, která zahrne i zbývající vybraná řemesla a výrobní činnosti nebo nové evropské nařízení o nakládání s osobními údaji.

Výhody účasti a jubilejní bonusy pro vystavovatele
Pro vystavovatele jsou připraveny jubilejní bonusy jako poděkování za dlouholetou podporu veletrhu. Tyto bonusy mohou využít i vystavovatelé souběžných akcí Solar-Řemeslo-Purpo Praha. Více o bonusech a přihláškových materiálech na www.strechy-praha.cz. Soubor veletrhů nabízí ideální příležitost získat kompletní přehled a seznámit se v jednom čase a na jednom místě s novinkami a trendy v oboru a navázat nové kontakty. Oborové členění se vzájemně vhodně doplňuje a veletrhy tak navštěvuje dlouhodobě vysoké procento odborných návštěvníků i zájemců z řad široké veřejnosti se zájmem o střechy, rekonstrukce, řemeslo a úsporné bydlení.

Děkujeme za 20 let vzájemné inspirace a spolupráce. Těšíme se na start třetí desítky svátku všech střechařů a děkujeme, že jste s námi!

tisková zpráva