Veletrhy a výstavy

Architekti na jedné lodi – Světový den architektury

Na první říjnové pondělí každoročně připadá Světový den architektury, vyhlašovaný Mezinárodním svazem architektů (UIA). Letos se na jeho oslavu pořádá v Praze tematický večer s názvem ARCHITEKTI NA JEDNÉ LODI. Jde o pilotní akci pravidelného neformálního setkávání všech zástupců profese, odvozenou z programu nové platformy pro větší otevřenost České komory architektů a lepší propagaci oboru.
Večer je věnován všem architektům, studentům a milovníkům architektury i samotných architektů. Architectural Institute in Prague (ARCHIP), nová mezinárodní škola architektury sídlící ve Veletržním paláci, oslaví se svými zahraničními i tuzemskými studenty zahájení prvního akademického roku. Od 30. 9. 2011 od 18 h až do 14. října je na lodi instalována výstava projektů přihlášených do 12. ročníku Přehlídky diplomových prací, tradiční soutěže pro absolventy tuzemských architektonických škol, pořádané Českou komorou architektů. Součástí programu bude koncertní vystoupení kultovní brněnské kapely Budoár staré dámy.
 
Akce proběhne v pondělí 3. 10. 2011 od 17 hodin na lodi galerie (A)Void Floating na Rašínově nábřeží v oblasti Výtoně v Praze 2 (mezi železničním mostem a parníkem Tyrš). Loď je zakotvená, nepopluje, přijít a odejít se dá průběžně kdykoliv. Jednotlivé součásti programu se konají přímo na lodi a přilehlé náplavce.
tisková zpráva, wd