Nezařazené

V Brně začala výstavba nových podzemních garáží

Slavnostním poklepem základního kamene začala v pondělí v Brně výstavba nových podzemních garáží. Jejím investorem je městská společnost Brněnské komunikace. Výstavba bude stát zhruba čtvrt miliardy korun. Novinářům to sdělili zástupci firmy. Garáže se budou stavět na místě, kde má v budoucnu vzniknout Janáčkovo kulturní centrum. Na financování koncertního sálu za zhruba půl miliardy ale zatím chybí peníze.

Podle brněnského primátora Petra Vokřála nový projekt umožní uvolnit ulice v centru města a dá řidičům možnost „rozumným způsobem zaparkovat“. V garážích bude místo pro 191 aut. Nové podzemní parkoviště vznikne na místě nynější plochy pro venkovní parkování mezi ulicemi Veselá a Besední s vjezdem z Besední ulice. S výstavbou budou souviset omezení. První částí projektu jsou demoliční práce a hydrogeologický průzkum. Kapacita současného parkoviště bude po tuto dobu omezená na 75 míst.

Po ukončení průzkumu v červnu bude parkoviště kvůli výstavbě podzemního parkovacího domu zcela uzavřeno. V centru je však možné zaparkovat i jinde. „V době výstavby doporučujeme řidičům parkování vozidel na Kopečné ulici, v parkovacím domě Rozmarýn nebo lze také auto nechat v podzemním parkingu u Janáčkova divadla,“ uvedl generální ředitel Brněnských komunikací Luděk Borový.

Nové podzemní parkoviště vznikne na místě nynější plochy pro venkovní parkování mezi ulicemi Veselá a Besední s vjezdem z Besední ulice.

Nový parkovací dům bude mít tři podzemní a jedno přízemní podlaží. Stavba potrvá 25 měsíců. Zakázku získalo sdružení stavebních firem OHL ŽS, a. s., Unistav, a. s., a Strabag, a. s.

zpráva ČTK