Aktuality, Průmysl a obchod

V Bohumíně otevřeli novou víceúčelovou sportovní halu

V Bohumíně na Karvinsku se otevřela nová víceúčelová sportovní hala za zhruba 52 miliónů korun. Hala má čtyři hřiště. Jedno je s umělým trávníkem, další s polyuretanovým povrchem pro sálové sporty, tenisový kurt a také sportovní sál pro badminton nebo zumbu či aerobik. ČTK to řekl starosta Petr Vícha.

Jednotlivá hřiště od sebe oddělují spouštěcí sítě vysoké šest až sedm metrů. Sportovci mají v hale deset šaten a pět sociálních zařízení. U haly vznikla i parkovací místa. Pro diváky je připravena tribuna s kapacitou 180 míst.

„Přípravy na halu trvaly poměrně dlouho, naopak její výstavba byla velmi rychlá. V podstatě trvala deset měsíců. Hala byla plně financována z prostředků města. Půjčili jsme si na velmi dobrou úrokovou sazbu,“ podotkl Vícha.

Hala si vysloužila také zápis do České knihy rekordů, když se stala největším krytým sportovištěm se čtyřmi hřišti v zemi. Hala stojí v místě, do něhož město soustřeďuje sportovně-rekreační aktivity. Lidé v ní najdou například Hobby park, Mauglího stezku, krytý akvapark, adventure golf a zastřešenou zimní halu.

zpráva ČTK