Soutěže

Vyhlášen další ročník soutěže BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT

Soutěž Best of Realty – Nejlepší z realit, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější ve svém oboru, otevírá již svůj 15. ročník. Na tuzemském realitním trhu je tak oborovou soutěží s nejdelší tradicí. O nominaci na ocenění prestižním titulem Best of Realty – Nejlepší z realit 2013 se až do pátku 6. září 2013 mohou ucházet tuzemské stavby dokončené a zkolaudované po 1. lednu 2012.
Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, která při její přípravě úzce spolupracuje s bankovními domy, finančními poradci, realitními agenty, agenturami pro výzkum trhu, zástupci developerských společností, architekty a dalšími významnými subjekty českého realitního, developerského a bankovního trhu. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů. Předsedou odborné poroty je Kamil Kosman (ARTN), jejími členy a odbornými garanty jednotlivých kategorií Pavel Kühn (Česká spořitelna), Jiří Linhart (Knight Frank), Tomáš Drtina (INCOMA Research), Václav Stárek (Asociace hotelů a restaurací ČR) a Karel Stránský (Colliers International).
 
Soutěž vznikla již v roce 1999 a od data svého založení oceňuje výjimečné nemovitosti realizované na území České republiky, které byly nově vybudovány či prošly zásadní rekonstrukcí. Každoročně jsou titulem Best of Realty – Nejlepší z realit oceňovány projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, letos v celkem šesti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a také Průmyslové a skladové areály. Vedle těchto kategorií získá Zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) uděluje speciální cenu „Award for Excellence“ osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže www.bestofrealty.cz a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnáší Cenu čtenářů.
 
Uchazeči o titul Best of Realty – Nejlepší z realit 2013 v příslušné vypsané kategorii musí organizátorovi soutěže nejpozději do 6. září 2013 zaslat elektronickou přihlášku – vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz, www.bestofrealty.com) a na jeho adresu doručit kvalitní fotografie exteriéru a interiéru projektu. Přihlášky lze elektronicky zasílat již nyní.
Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být v pravém slova smyslu „dán na trh“. To znamená, že nejméně z 50 procent musí být určen k pronájmu či k prodeji; vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu. Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2012 (případně může být v době nominace v kolaudačním řízení), přičemž nesmí být nominován již v některém z předchozích ročníků soutěže. S přihlášením projektu do soutěže musí souhlasit majitel objektu. Vzhledem k tomu, že stavby ucházející se o titul by podle regulí měly být šetrné k životnímu prostředí, požaduje organizátor soutěže doložit jako součást přihlášky také průkaz energetické náročnosti budovy.
Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na trhu nemovitostí. Ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu. S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže www.bestofrealty.cz.
 

Dějištěm slavnostního galavečera, na němž budou v úterý 5. listopadu 2013 vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům, se stane stejně jako vloni sál České národní banky (bývalá Plodinová burza) na Senovážném náměstí v Praze.
tisková zpráva