Soutěže

URS rozjíždí novou soutěž pro středoškoláky Liga rozpočtářů

Akciová společnost ÚRS CZ ve spolupráci s katedrou ekonomiky a řízení ve stavebnictví Stavební fakulty ČVUT pořádá celostátní soutěž středních škol v oceňování stavebních prací s názvem Liga rozpočtářů. Účastní se všechny školy vyučující oceňování stavební produkce v programu KROS od společnosti ÚRS CZ. Školy porovnají prostřednictvím svých reprezentantů své dovednosti dne 29. 1. 2020 na akademické půdě ČVUT v Praze. Výsledky soutěže budou vyhlášeny tentýž den v odpoledních hodinách za přítomnosti sponzorů soutěže.

Hlavním cílem soutěže je podpořit školy, resp. studenty, v rozvoji praktických zkušeností s rozpočtováním za podpory renomovaných společností. Úspěch v Lize rozpočtářů by měl být vizitkou školy a jejích žáků. Soutěž je určena pro studenty 4. ročníků středních odborných a středních průmyslových škol z celé České republiky. Z každé budou vysláni maximálně dva žáci, kteří se Ligy rozpočtářů zúčastní. Nejlepší získají hodnotné ceny od sponzorů. Všichni účastníci soutěže dostanou pamětní list od organizátorů.

Soutěž je rozdělena do dvou kol. Prvního kola se zúčastní všechny školy vyučující oceňování stavební produkce v programu KROS. Na základě výsledků odevzdaných prací budou vybráni reprezentanti školy do kola celostátního. Doprovodný program pro pozvané pedagogy, obsahující praktické novinky ve stavebních oborech, bude prezentován odborníky z řad partnerů soutěže.

tisková zpráva, wd

URS rozjíždí novou soutěž pro středoškoláky Liga rozpočtářů