Soutěže

Soutěž SKILLS SLOVAKIA & SUSO v Nitře – výsledky

Druhý ročník Skills Slovakia & SUSO jen potvrdil, jak alarmující situace v oblasti výchovy mladých fachmanů nastává. Školy hlásí upadající zájem o učební obory. Proto organizátoři projektu ŠIOV i ABF, a. s., považují za klíčové, aby se dařilo mladé lidi k řemeslu motivovat.

Žáci středních odborných a učňovských škol to neměli ani v Nitře jednoduché. SkillsSlovakia& SUSO na ně klade skutečné nároky a času při splnění úkolu studenti nemají nikdy nazbyt. Letos se proti soutěžícím přidalo i studené, deštivé počasí, a jelikož disciplíny probíhaly sice pod střechou, ale na venkovní ploše, bylo to náročnější dvojnásob. Tentokrát se týmy ze slovenských škol utkaly na výstavě Mladý tvorca na výstavišti Agrokomplex v Nitře. Byli celkem ze 13 škol. O postupová místa soutěžilo 7 družstev truhlářů a 7 družstev zedníků. Postupující týmy se utkají ve finále na veletrhu FOR ARCH v PVA Expo Praha.

Soutěž Skills Slovakia & SUSO na Slovensku vznikla před čtyřmi roky a letos se konal druhý oficiální ročník. Za tu dobu soutěží prošlo téměř 200 mladých lidí majících zájem o řemeslo.

Stejně jako organizátor soutěže společnost ABF i Štátný inštitút odborového vzdělávania (ŠIOV) sleduje stejný cíl, a to podporu a výchovu studentů řemeslných oborů.

Generálními partnery soutěže pak jsou Wienerberger cihlářský průmys,l a. s., a Štátny inštitút odborného vzdelávania.

Výsledky
Obor zedník:
1. Marek Gruchala, Jakub Kormančík, SOŠ technická Námestovo
2. Lukáš Tomašov, Martin Blahušiak, SOŠ stavebná Žilina
3. Daniel Moravec, Štefan Luzar, SOŠ Nábrežiemládeže 1, Nitra

Stupně vítězů v kategorii zedník

Obor truhlář:
1. Viliam Púček, Martin Dacho, OŠ drevárska Spišská Nová Ves
2. Tomáš Hudák, Branislav Mamrilla, SOŠ sv. Klementa Hofbauera Podolínec
3. Lukáš Ondrejka, Matúš Koreň, SOŠ drevárska Liptovský Hrádok

Stupně vítězů v kategorii truhlář

Projekt Skills Slovakia je realizován ve spolupráci a za finanční podpory ŠIOV.

tisková zpráva, wd