Soutěže

Soutěž Inspireli Awards 2015 vyhrál student Fakulty architektury ČVUT

Vítězem mezinárodní soutěže mladých architektů Inspireli Awards 2015 se stal Jakub Hoffmann z Fakulty architektury ČVUT. V soutěži uspěl s projektem pro Muzeum finské architektury v Helsinkách. Slavnostní vyhlášení se konalo 10. února 2016 v Art Restaurant Mánes v PrazeMuzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann

Jakub Hoffmann Mezinárodní soutěž Inspireli Awards je určena architektům a designerům do 30 let a jejího prvního ročníku se zúčastnilo 250 studentů z 25 zemí světa a 45 univerzit. Soutěžící se na webových stránkách soutěže prezentovali fotografiemi svých projektů a realizací.

Inspireli je sociální síť pro architekty a designéry. Zakladateli jsou Slovák Kamil Šimkovič a Čech Karel Smejkal. Platforma nyní sdružuje kolem 140 tis. uživatelů 45 národností.

Ve finále soutěže, do kterého postoupilo 50 soutěžících, práce posuzovala odborná porota v čele s Bořkem Šípkem. Mezi celkem 25 členy mezinárodní poroty byli např. Zdeněk Fránek (ČR, FUA TUL), Josef Pleskot (ČR), Ivana a Jan Bendovi (Kanada), Petr Kolář (ČR) nebo Robert Konieczny (PL). Na 2. místě porota ocenila Yaojiana Guo z Foshan University v Číně a na 3. místě Renatu Horovou z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

Přehled finalistů nejdete zde.

Student magisterského programu FA ČVUT Jakub Hoffmann v soutěži vsadil na projekt, na kterém pracoval v rámci programu Erasmus na Aalto University v Helsinkách. Jedná se o objekt pro Muzeum finské architektury, pro které navrhoval nové prostory pro pořádání besed, přednášek nebo výstav.

„Vítězství v soutěži je pro mě pocta, vážím si ho a je pro mě velkou motivací do další práce,“ komentuje úspěch Jakub Hoffmann, který začíná pracovat na své diplomní práci v ateliéru architekta Ondřeje Císlera. „Zadání diplomní práce vychází ze soutěže Kampus Albertov, se spolužáky jsme se rozhodli toto téma prohloubit a navázat dalším programem k doplnění struktury Albertova. Budu se zabývat projektem sportovního centra Univerzity Karlovy. Spojím tak dvě věci, které mě zajímají – sport a architekturu do jednoho projektu,“ plánuje vítěz Inspireli Awards 2015.

mi, tisková zpráva FA ČVUT

Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann Muzeum finské architektury v Helsinkách, autor Jakub Hoffmann