Fasádní pláště, Soutěže

Soutěž Baumit Life Challenge 2021 zná své vítěze

Mezinárodní 13členná odborná porota soutěže Baumit Life Challenge 2020 vyhlásila vítěze jednotlivých kategorií. Vzhledem k protiepidemickým opatřením se vyhlášení vítězných projektů přesunulo na rok 2021 a proběhlo nakonec formou on-line přenosu.

Mezinárodní soutěž Baumit Life Challenge je každé dva roky ukázkou propojení vysoce kvalitních omítkových materiálů Baumit s mimořádnou kreativitou architektů, investorů a realizačních firem. Přihlášené projekty velmi často ukazují možnosti ve strukturách dekorativních omítek Baumit CreativTop s nejširší nabídkou 888 odstínů fasádních barev ve vzorníku Baumit Life.

„Konáním této prestižní mezinárodní oborové soutěže jsme chtěli především zvýšit povědomí o oblasti fasádních barev a jejich širokém uplatnění. Naší touhou bylo podnítit kreativitu architektů a umožnit jim lepší porozumění tomu, jak lze s pomocí různých materiálů Baumit realizovat fasády významných objektů, které budou sloužit několika generacím. Tak se zrodila myšlenka soutěže Baumit Life Challenge. Děkuji tedy všem účastníkům, Baumit partnerům a spolupracovníkům, jakož i mezinárodní odborné porotě. Ti všichni se přičinili o to, aby se tento jedinečný projekt mohl vůbec realizovat,“ řekl při vyhlášení vítězů všech kategorií Robert Schmid, jednatel skupiny Baumit a zástupce majitelů skupiny Schmid Industrieholding.

Rekordní účast v tomto ročníku potvrdilo 385 přihlášených projektů z 26 zemí. Do závěrečné nominace se v kategorii bytový dům dostal mimo jiné i český projekt U Pernikářky 7 tvůrců Podlipný Sladký architekti s.r.o., jeden z účastníků soutěže Fasáda roku organizované společností Baumit v České republice. Jedná se o nový koncept luxusu s důrazem na pohodlné, zdravé a energeticky efektivní bydlení. Zastoupení měla Česká republika také v odborné porotě, jejímž členem byl Ing. arch. Richard Černý.

Z 36 závěrečných nominací z 16 zemí, které se probojovaly do finále, ocenila zmíněná odborná porota hlavní cenou Life Challenge 2021 Award projekt MO Museum ve Vilniusu od architektů ze Studio Libeskind a Do Architects. Kromě zlaté trofeje, jejímž tvůrcem je známý slovenský sochař Ján Ťapák, čeká vítězný tým i finanční odměna ve výši 6 600 €. Vedle toho se z finanční odměny ve výši 3 300 € mohou těšit i vítězové šesti jednotlivých kategorií soutěže.

Vítěz Baumit Life Challenge 2021 - MO Museum, LitvaVítěz kategorie Rodinný dům - Longitudial-Axis Home, MaďarskoVítěz kategorie Bytový dům - Murgle Apartments, SlovinskoVítěz kategorie Nebytová stavba - The Courtyard, Slovensko

Vítěz kategorie Renovace historických objektů – Secession, RakouskoVítěz kategorie Zateplená budova - Vivienda Alcoba, ŠpanělskoVítěz kategorie Struktura podporuje design - Rue Curial, Francie

Poslední ročník Baumit Life Challenge byl indikátorem trendů v oblasti omítkových systémů a jejich barevného ztvárnění, zvláště rostoucí obliby bílých fasád mezi špičkovými evropskými architekty. Jako reakci na tento trend přináší Baumit v roce 2021 nový koncept bílých odstínů fasádních barev pod názvem „Shades of White“ s 12 novými odstíny bílé pro perfektní ztvárnění moderních fasád.

podle podkladů společnosti Baumit