Soutěže

Schüco získalo čestné uznání pro parametrickou fasádu v soutěži Red Dot Award: Product Design 2015

Společnost Schüco International KG si na konci června v německém Essenu převezme čestné uznání za výjimečný design v soutěži Red Dot Award: Product Design 2015 – Honourable Mention, konkrétně za detailně promyšlené řešení a obzvlášť dobře odvedenou designérskou práci. Oceněna je trojdimenzionální fasáda Schüco Parametric System.

Ocenění nejlepšího designu se uděluje již od roku 1955, letos tedy „Red Dot“ slaví 60. výročí. V konkurenci 4928 přihlášených z 56 zemí světa systém parametrické fasády Schüco odbornou porotu přesvědčil pojetím „jedinečnosti v sérii“ (rozhodovalo 38 mezinárodně působících odborníků v oblasti designu). Vůbec poprvé totiž lze geometricky variabilní 3D fasádu navrhnout jako systémové řešení, které je unikátní svým designem, zároveň však koncipované sériově na principu ekonomické výroby.

Trojdimenzionální fasáda Schüco Parametric SystemTrojdimenzionální fasáda Schüco Parametric System

Fasáda Schüco Parametric System poskytuje obrovskou svobodu při navrhování. Software mimo jiné umožňuje libovolně nakonfigurovat vrstvy neprůhledné nebo naopak zcela transparentní a pracovat tak se zdrojem denního světla a sluneční energie. Hlavním předpokladem systémového řešení je kontinuální digitalizace procesního řetězce ve všech fázích návrhů, plánování a výroby. Osvědčený modulární systém Schüco zde vytváří základ pro individualizované modelování fasád a jejich hospodárnou, kvalitativně precizní a nákladově efektivní výrobu.

Slavnostní předání cen za rok 2015 proběhne 29. června v Aalto-Theater v Essenu. Následně budou vítězné produkty po dobu alespoň jednoho roku vystaveny v prostorách Red Dot Design Museum rovněž v Essenu. Nejlepší návrhy naplní také Ročenku Red Dot Design a do třetice uveďme ještě on-line prezentaci v globálním adresáři Red Dot 21 na www.red-dot-21.com.

Pro bližší informace o Schüco Parametric System navštivte www.schueco.com/parametric nebo www.schueco.cz.

tisková zpráva