Soutěže

Přihlašování do soutěže Dřevěná stavba roku 2018 je v plném proudu

Až do 14. února je možné přihlásit svůj projekt či stavbu do ankety Dřevěná stavba roku 2018, kterou vyhlašuje Nadace dřevo pro život. O týden později začne hlasování jak odborné poroty, tak široké veřejnosti. Hlasování potrvá 10 dnů. 

Vítězové ve všech osmi kategoriích budou oznámeni na začátku dubna. Do ankety, jejímž cílem je ukazovat dřevo ve všech jeho podobách, se mohou hlásit dřevěné konstrukce, dřevostavby, roubenky, sruby, interiéry i dřevěná hřiště.

Hlavní důvody, proč se přihlásit, uvádí pořadatelé ankety na jejím webu www.drevenastavbaroku.cz. Co na anketě ale oceňují sami soutěžící? „To, že jsme se účastnili této ankety, zmiňovalo mnoho našich zákazníků. Někteří nás kontaktovali přímo potom, co si prohlédli naše soutěžní dílo v on-line Galerii DSR,“ říká Pavel Pacák, ředitel firmy Sruby Pacák, s. r. o. Lenka Mlynářová, místostarostka městyse Cerhenice, má také jasno: „Po přihlášení hřiště nám velmi stoupla návštěvnost a také prestiž.“

Registrace dřevěné stavby je jednoduchá. V on-line registračním formuláři vyberete soutěžní kategorii, popíšete svou stavbu, dodáte informace o sobě jako soutěžícím, přidáte alespoň tři fotografie, případně technickou dokumentaci stavby a pošlete vše ke schválení. U některých kategorií zaplatíte registrační poplatek.

Počet děl v každé kategorii je omezen na maximálně 20. Doporučujeme proto přihlásit se co nejdříve. Některé kategorie už jsou téměř plně obsazeny.

Cílem Nadace dřevo pro život je ukazovat veřejnosti krásu a přínosy dřevěných staveb. Jak vysvětluje ředitel nadace Stanislav Polák, dřevo je významný obnovitelný stavební materiál, jehož využíváním chráníme neobnovitelné zdroje, a tím i naše životní prostředí. „Některé vyspělé země to již zjistily a využívají dřevo zejména ve stavebnictví podstatně více než my v ČR. Proto se snažíme zvýšit zájem české veřejnosti o dřevěné stavby a přes naší anketu ji rovnou propojit s realizačními firmami. U každého díla jsou proto vždy uvedeny kontaktní údaje na soutěžící, aby si každý mohl jednoduše domluvit stavbu své dřevěné stavby roku,“ uzavírá Polák.

tisková zpráva

Přihlašování do soutěže Dřevěná stavba roku 2018 je v plném proudu