Soutěže

Přehlídka stavebních řemesel SUSO – výsledky 3. kola

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO je v plném proudu a již známe výsledky třetího postupového kola 19. ročníku, které se konalo 27. a 28. března 2015 v Hradci Králové v Kongresovém centru ALDIS při výstavě Stavba a zahrada. Své síly zde poměřilo celkem 46 řemeslníků z 19 škol, a to 15 družstev truhlářů a 8 týmů zedníků. Nejlepší řemeslníci z krajských kol postoupí do celorepublikového finále, které proběhne při veletrhu FOR ARCH 2015.

Za obor truhlář dosáhli nejlepších výsledků Matěj Venzhöfer a Václav Neubauer z VOŠ OA SOUT Chotěboř, druhými poustupujícími jsou Filip Hruška a Lukáš Vykydal z Masarykovy střední školy Letovice. Spolu s nimi poputují do celostátního finále zednická družstva v podání vítězů Reného Hrazdíry a Tomáše Popeláře z Masarykovy střední školy Letovice a na stříbrné příčce do finále postupují Tadeáš Cekota a Stanislav Kolomazník ze Střední odborné školy Otrokovice.

Vítězové 3. kola soutěže SUSO v oboru zedníkVítězové 3. kola soutěže SUSO v oboru truhlář

Stejně jako každý rok tak i v tomto kole putovaly výrobky soutěžících na dobročinné účely. „Exteriérové stolky na květiny, které v tomto postupovém kole vyrobili truhláři, putují do Domova u Biřičky, kde budou dělat radost seniorům,“ říká David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže.

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

tisková zpráva, wd