Soutěže

Praha 7 vyhlásila soutěž na vzhled Letné po otevření tunelu Blanka

Radnice Prahy 7 vyhlásila veřejnou soutěž na budoucí podobu Letenské pláně a okolí po otevření tunelového komplexu Blanka. O rozhodnutí radních informoval mluvčí radnice Martin Vokuš. Tři nejlépe hodnocené návrhy čeká finanční odměna. Pět nejlepších zařadí radnice do říjnové diskuse s veřejností. Letná by podle lidí měla dál sloužit hlavně sportu, kultuře a rekreaci.

„Počátkem června tohoto roku jsme otevřeli diskusi, jež se dotýká budoucí podoby a možného využití oblasti Letenské pláně a Letenských sadů,“ řekl starosta Prahy 7 Marek Ječmének. „S blížícím se otevřením tunelu Blanka totiž celá oblast zůstává ve stavu provizoria a neexistuje žádný plán, jak to změnit,“ doplnil.
Lidé se podle starosty vyjádřili důrazně proti zástavbě Letné. V úvahu by proto přicházelo pouze umístění dočasných zařízení pro sportovní a kulturní využití. Kompletní popis parametrů soutěže najdou soutěžící v zadání. Zapojit se mohou profesionálové, ale i laická veřejnost nebo třeba studenti architektury. Návrhy bude radnice přijímat do 22. září. Na přelomu září a října pak zasedne odborná komise, všechny návrhy posoudí a vybere 5 nejlepších. Nejlépe hodnocené návrhy obdrží odměny v následující výši: 1. místo – 30 000 Kč, 2. místo – 20 000 Kč a 3. místo – 10 000 Kč. Ze závěrečného setkání s širokou veřejností nad 5 vybranými návrhy, které se uskuteční v průběhu října, vzejde finální koncept úprav.
Zadání soutěže Vize nové podoby Letenské pláně a Letenských sadů stáhnete zde.
Situační výkres pro grafické polohopisné vyznačení navržených úprav s popisem jejich zamýšleného využití je zde.

zpráva ČTK, wd