Soutěže

Michal Podsedník skončil na Mistrovství Evropy kamnářů čtvrtý

Student dvouleté nástavby Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze na Jarově Michal Podsedník obsadil na Mistrovství Evropy kamnářů v rakouském Welsu vynikající 4. místo. V rámci řemeslné show se na Jarově kromě talentovaného kamnáře představili mladí malíři-lakýrníci, zedníci a truhláři.

Ojedinělý šampionát pro mladé talenty do 25 let se koná pouze jednou za 4 roky. ME kamnářů trvalo 3 dny. Během nich se 19letý český řemeslník utkal celkem s 8 soupeři z různých evropských zemí. Medailové pozice obsadily kamnářské velmoci: Švýcarsko, Rakousko a Německo. První den soutěžící připravovali materiál, rýsovali půdorys a stavěli sokl. Druhý den opracovávali a osazovali kachle, navrhovali a řezali vyzdívky topeniště a tahového systému a třetí den věnovali dokončovacím pracím. Porota hodnotila nejen řemeslnou zručnost a milimetrovou přesnost, ale například i pořádek na pracovišti.

Student dvouleté nástavby Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze na Jarově Michal Podsedník

Podsedníkovi se v Rakousku 4. místem podařilo navázat na svého předchůdce Jana Kouteckého, který dosáhl v minulém ročníku ještě o jednu příčku výše.

tisková zpráva
zdroj foto www.kachelofenverband.at a www.skolajarov.cz