Soutěže

Hlasování o Stavbu roku Středočeského kraje 2016 bylo zahájeno

Již třetím rokem probíhá soutěž o Stavbu roku Středočeského kraje. V letošním ročníku se představuje 15 staveb, které ukazují dobré příklady kvalitních realizací výhradně na území Středočeského kraje ze všech oborů stavitelství. Soutěž se koná za přispění Středočeského kraje a pod záštitou hejtmana Středočeského kraje. Organizátorem a odborným garantem je Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Do soutěže se přihlásily stavby všeho druhu: rekonstrukce velkých komerčních budov i menších staveb, budovy výzkumných institucí, železnice, silnice i lávky, rekonstrukce historických domů i kostela. Hlasování o Cenu veřejnosti je zahájeno dnes, tedy 15. 8. 2016, a bude pokračovat až do 15. září na www.stavbaroku.cz.

Slavnostní udílení cen se uskuteční v Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře dne 15. září 2016. Během programu bude představeno všech 15 přihlášených staveb, dále 4 nominované stavby podle výběru odborné poroty a v závěru bude udělen titul Stavba roku Středočeského kraje 2016, Cenu hejtmana Středočeského kraje za největší přínos Středočeskému kraji a dalších 7 cen za kvalitní realizace, za zlepšení a rozvoj životního prostoru obyvatelů kraje prostřednictvím staveb a urbanismu.

Označení jednotlivých vítězných staveb plaketou (Titul Stavba roku Středočeského kraje 2016, Cena hejtmana Středočeského kraje) bude odhaleno na stavbě při slavnostním ceremoniálu – za účasti vypisovatelů soutěže, zástupců odborné poroty, místních úřadů, investora, projektanta, hlavního dodavatele stavby a uživatele a odborných médií.

Středočeši mohou dát svůj hlas stavbám, které byly uvedeny do provozu nebo zkolaudovány v období od 1. 1. 2013 do 1. 7. 2016 a v předchozích ročnících nesoutěžily. Hlasovat můžete ZDE.

tisková zpráva