Soutěže

Děčín vyhlásil architektonickou soutěž na lávku přes Labe

Děčín vyhlásil architektonickou soutěž na lávku, která propojí břehy Labe podél železničního mostu. Podle návrhu vznikne projekt stavby, jejímž cílem umožnit pěším a cyklistům bezpečně přejít nad řekou. Celkové náklady na dílo se odhadují na 40 miliónů korun. ČTK to řekla mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá.

Návrhy mohou architekti posílat do 18. července. Lávka povede podél železničního mostu, který je jednou z významných staveb v Děčíně. „Od soutěže si slibujeme, že přinese kvalitní řešení prostoru, které pohledově nenaruší jednu z dominant města,“ uvedla primátorka Marie Blažková (ANO).

Železniční most se nedávno opravoval, při rekonstrukci se s lávkou počítalo a stavbaři na konstrukci umístili patky, město ale tehdy nenašlo na investici potřebné peníze.

Lávka má výrazně zlepšit propojení obou břehů města a umožnit usnadnit přístup občanů Podmokel na Labskou stezku. „Dojít by mělo také k oživení nábřeží,“ uvedla Blažková.

Počet cyklistů, kteří projedou Děčínem, každý rok roste. V místním informačním centru se už zastavili cyklisté z Austrálie, Koreje, Nového Zélandu a dalších zemí. Jet lze po cyklostezce podél Labe, zamířit do Krušných hor nebo podél Ploučnice směrem na Benešov nad Ploučnicí.

zpráva ČTK