Soutěže

Baumit vybral nejhezčí evropskou fasádu

První ročník mezinárodní soutěže Baumit Life Challenge 66 byl slavnostně zakončen vyhlášením výsledků v Muzeu užitých umění ve Vídni 12. 6. 2014. Absolutním vítězem se stal bytový dům Vallecas 47 architektonického ateliéru Untercio v Madridu.

Bytový dům Vallecas 47 architektonického ateliéru UntercioJednotlivé soutěžící země byly zastoupeny technickými a obchodními zástupci společnosti Baumit, ale také architekty, investory a zpracovateli nominovaných staveb. Úvodní i závěrečné slovo patřilo Robertu Schmidovi, majiteli koncernu Baumit. Ten sám je otcem myšlenky mezinárodní soutěže o nejhezčí evropskou fasádu.
 
Proč Life Challenge 66?
Route 66 je sice známou mezistátní silnicí v Americe, ale myšlenka souvisí s fasádami. 66 % fasádních ploch běžných staveb nabízí možnosti architektonického ztvárnění pomocí nejrůznějších produktů – ať už jde o probarvené omítky, tepelněizolační systémy nebo speciální sanační systémy na historických objektech. Cílem soutěže Life Challenge 66 je ukázat kreativní potenciál, který v sobě skrývá použití omítek, struktur, barev a jejich kombinace s jinými materiály.
 
30 finalistů, 21 zemí, 237 objektů
Do několika soutěžních kategorií se přihlásilo z 21 zemí celkem 237 staveb. Odborná porota složená z architektů z jednotlivých zemí vybrala celkem 30 staveb, které postoupily do finále Life Award. Vítězi jednotlivých kategorií se staly:
 
Kategorie rodinný dům
Španělsko, Casa Galgo
 
Kategorie bytový dům
Španělsko, Vallecas 47, Social Housing in Madrid
 
Kategorie nebytový objekt
Rumunsko, Privo hotel
 
Kategorie renovace zateplených fasád
Řecko, Patras Studios
 
Kategorie historická renovace
Slovensko, Lunapark Košice
 
Za Baumit Česká republika se v soutěži Life Challenge zúčastnilo 20 přihlášených objektů. Tři z nich postoupily do finále:
– Novostavba , Praha 10,
– Rezidence LibeRest, Liberec,
– Novostavba rodinných domů Vily Bubeneč z Prahy 6.
 
Kompletní informace najdete zde.

wd s použitím podkladů společnosti Baumit