Průmysl a obchod

Záchranáři v Brně mají nové výjezdní stanoviště za 42 miliónů

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje otevřela v Brně-Černovicích nové výjezdní stanoviště za 42 mil. Kč. ČTK to řekla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová. Práce trvaly osm měsíců. Posádky začnou z nové budovy jezdit od října. Budova v Černovicích je druhým ze tří nových objektů, které záchranáři plánovali. V Bohunicích už budova stojí, třetí vznikne na Ponavě. Investorem stavby byl Jihomoravský kraj.

„Výjezdová základna v Brně-Černovicích zajistí mnohem lepší dostupnost do městských částí jih, Černovice, Slatina, Maloměřice a Obřany, Tuřany, Chrlice, Vinohrady, Líšeň, Židenice a na Lesnou. Zároveň se dotkne i spádových oblastí jihovýchodně a východně od krajského města včetně D1 směrem na Vyškov,“ uvedla Zuchová.

Výjezdová skupina s lékařem bude v Černovicích zároveň tvořit posádku letecké záchranné služby k zásahům v nočních hodinách. „Vztahuje se to nejen na obyvatele Jihomoravského kraje, ale také pro kraj Olomoucký, Zlínský, Pardubický a Vysočinu,“ vyjmenoval ředitel záchranky Milan Klusák.

V prvním podlaží budovy jsou garáže pro sanitky, sklady a zázemí pro očistu vozidel. Ve druhém patře byly vybudovány pracovny a šatny zdravotníků. „V nové budově budou zpočátku tři výjezdové skupiny. Z toho jedna rychlá lékařská pomoc a dvě skupiny rychlé zdravotnické pomoci,“ sdělila Zuchová s tím, že do budoucna se počítá s umístěním další výjezdové skupiny s lékařem.

zpráva ČTK