Průmysl a obchod

Výsledky průzkumu Sdružení EPS ČR na téma Výhody a návratnost zateplení v ČR

Sdružení EPS ČR zveřejnilo tiskovou informaci, která se váže k aktuálnímu průzkumu mezi majiteli domů a vlastníky družstevních bytů v Česku na téma Výhody a návratnost zateplení v ČR. Závěry z průzkumu informují o současné situaci.
Přes 90 % majitelů domů a družstevních bytů považuje investici do zateplení za výhodnou. Přesto ale 42 % zatepleno nemá a více než pětina (21 %) o zateplení vůbec neuvažuje. Přitom pomocí kvalitní izolace obálky domu, resp. komplexní renovací, lze společně s výměnou oken ušetřit až 80 % výdajů za energie.
Největší problém představují starší domy, u kterých je únik tepla mnohem větší než u novostaveb, které se aktuálně staví v úsporném energetickém standardu. Zatímco v Praze a Ústeckém kraji bydlí v zatepleném domě nebo bytě shodně 62 % jejich majitelů, v Jihomoravském kraji pouze 54 % majitelů a v Jihočeském kraji ještě méně – 46 % vlastníků. Nejstarší bytové domy se nacházejí v Praze (61 let). Nejvyšší průměrné stáří rodinných domů registrujeme pak v Ústeckém kraji (61 let). Informace vyplývají z aktuálního průzkumu Výhody a návratnost zateplení od Sdružení EPS ČR.
tisková zpráva, wd