Průmysl a obchod

V Jihlavě vznikne vědecko-technický park za 470 miliónů Kč

V Jihlavě se začne na podzim stavět vědecko-technický park a centrum transferu technologií zhruba za 470 miliónů korun. Projekt už slíbila dotovat 300 milióny korun Evropská unie. Investorem je obecně prospěšná společnost Energoklastr CTT Vysočina, kterou založil jihomoravský Energoklastr. ČTK to řekl Jan Rakušan, předseda představenstva Energoklastru.
Mezi další partnery projektu patří univerzity a krajská hospodářská komora. Stavební povolení pro park už bylo vydáno, nyní se provádějí přípravné práce pro zahájení stavby. Kvůli výstavbě parku se už také investor dohodl s krajem Vysočina na odkupu dvou hektarů pozemků v jihlavské průmyslové zóně Hruškové Dvory. Zaplatí za ně přes 9 miliónů korun.
Nové odborné pracoviště bude zaměřeno na transfer technologií v energetice, snižování energetické náročnosti, materiálové inženýrství a projekty související s využitím biomasy. Součástí budou laboratoře, inkubátor pro začínající podnikatele i zázemí pro celoživotní vzdělávání. Výhledově by ve vědecko-technickém parku mohlo vzniknout přes 100 pracovních míst.
Do projektu se zapojily i ČVUT a brněnská Mendelova univerzita. Dotaci poskytne operační program Podnikání a inovace.
Více informací o projektu najdete zde.
zpráva ČTK