Průmysl a obchod

V dubnu se otevřou nové úseky R6, zatím jen v jednom směru

Dva nové úseky rychlostní silnice R6 budou v dubnu uvedeny do provozu v Karlovarském kraji. Kvůli komplikacím při stavbě ale zatím jen v jednom směru.
Objížďka kolem Sokolova tak bude fungovat ještě do října letošního roku. ČTK to řekl ředitel karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Radomil Havrda.
Stavba úseku mezi Tisovou a Sokolovem bude na konci března už připravena k převzetí. Ale na úseku Sokolov–Nové Sedlo nastalo zdržení a protože na sebe oba úseky navazují, ještě zhruba do července by tudy měla jezdit doprava jen v jednom směru.
„Problém byl v počasí, ale stavaři tvrdí, že pokud se počasí výrazně nezhorší, měli by do dubna první část dokončit. Komplikace byly hlavně na stavbě tří mostů mezi Loktem a Sokolovem, které leží hned za sebou na 500 metrech," popsal Havrda.
Původní plán počítal s tím, že od dubna by měla doprava na R6 jezdit obousměrně, byť zatím přes most u Transmotelu jen v jedné polovině vozovky. Definitivní zprovoznění v celé šíři čtyřproudové silnice je zatím stále plánováno na říjen letošního roku.
Úsek z Nového Sedla do Sokolova bude dlouhý téměř 7,5 kilometru a jeho stavba bude stát bezmála 2,5 miliardy korun. Úsek Sokolov–Tisová je dlouhý 5,4 kilometru a bude stát také necelé 2,5 miliardy. Po jejich dokončení bude rychlostní silnice mezi Karlovými Vary a Chebem dokončena.
Směrem z Karlových Varů na Prahu byly zatím stavby dalších úseků pozastaveny s tím, že ministerstvo dopravy plánuje zatím jen obchvaty několika obcí.
zpráva ČTK