Průmysl a obchod

TBG METROSTAV – 20 let lepšího stavění

Společnost TBG METROSTAV je předním výrobcem betonu v České republice. V letošním roce oslaví 20 let od svého založení. Historie firmy však sahá až do roku 1967, kdy se ještě jako součást státního podniku Vodní stavby a později stavební firmy Metrostav podílela dodávkami betonů na výstavbě prvních úseků pražského metra. V roce 1995 byla výroba betonů vyčleněna do samostatné společnosti TBG METROSTAV, jejímiž vlastníky jsou dodnes rovným dílem Metrostav, a. s., a Českomoravský beton, a. s., člen německého koncernu HeidelbergCement Group.

Partnerství významné tuzemské stavební firmy a jednoho z největších producentů cementu na světě zajišťuje společnosti TBG METROSTAV ekonomickou stabilitu po celou dobu její existence. Rozsáhlé historické zkušenosti, profesionální technika a tým renomovaných odborníků ve výrobě i technologii jsou zárukou špičkových parametrů vyráběných betonových směsí a poskytovaných služeb. Příkladem jsou jedny z prvních velkoobjemových dodávek samozhutnitelných betonů EASYCRETE, ultravysokopevnostní betony s pevností přes 240 MPa nebo vodonepropustné betony PERMACRETE. Mnohé z nich byly použity na takových stavbách, jako jsou například Strahovský tunel, tunel Mrázovka, tunel Blanka, tunely a stanice pražského metra, obchodní centrum Chodov, obchodně administrativní centrum Quadrio, výzkumné centrum ELI Beamlines, Trojský most a mnoho dalších.

Neustálými inovacemi a důrazem na vysokou kvalitu produktů a služeb usiluje společnost TBG METROSTAV o stálé zlepšování úrovně stavění v České republice.

tisková zpráva

Společnost TBG METROSTAV v letošním roce oslaví 20 let od svého založení