Průmysl a obchod

Strabag se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty

Rakouská stavební společnost Strabag se ve druhém čtvrtletí nečekaně propadla do ztráty. Ztráta před zdaněním a odečtením úroků činila podle prohlášení firmy 2,1 miliónu eur (52,1 miliónu Kč) ve srovnání se ziskem 162 miliónů eur ve stejném období loni. Ztrátu způsobily mimořádné výdaje.
Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali v průměru pokles zisku na 21 miliónů eur. Firma musela kvůli rozhodnutí soudu zaúčtovat 43 miliónů eur jako náhradu škod způsobených krachem dohody o převzetí aktivit firmy Cemex v Maďarsku a Rakousku. Strabag se proti rozhodnutí odvolal.
Objem produkce se ve 2. čtvrtletí snížil o 1,5 procenta na 3,77 miliardy eur. Hodnota nevyřízených objednávek se zvýšila o 2 procenta na 15,12 miliardy eur. Strabag je čtvrtou největší stavební firmou v Evropě za společnostmi Vinci, ACS a Bouygues.
Strabag koncem července varoval, že se mu nepodaří splnit ambiciózní cíl, který v letošním roce počítal s provozním ziskem 300 miliónů eur a zisk bude zřejmě pouze kolem dvou třetin této úrovně. Firma v prohlášení tento výhled potvrdila, napsala agentura Reuters.
zpráva ČTK