Průmysl a obchod

Společnosti SAPELI vzrostly loni tržby o 13 procent

Výrobce dveří a zárubní společnost SAPELI vykázala v meziročním srovnání růst tržeb o 13 % (celkově 710 mil. Kč). Hospodářský výsledek zaznamenal výrazný skok, kdy se ziskovost zvýšila o celých 40 % na hodnotu 20 mil. Kč. Za skvělými čísly stojí především optimalizace portfolia a zefektivnění výroby.

Společnost SAPELI se tak po definitivním odeznění krizových let dostává do dobré kondice. Závody v Polné a Jihlavě v roce 2015 vyrobily celkem 250 000 kusů dveří a zárubní, což představuje meziroční růst o 10 %. Obchodní úspěchy společnosti měly dopad i na počet zaměstnanců. K dnešnímu dni zaměstnává SAPELI na Vysočině 330 lidí. Společnost hlásí úspěšná čísla i za první měsíce letošního roku.

„V minulém roce jsme pocítili rostoucí poptávku po našich produktech, na což jsme reagovali investicemi do rozvoje a zvýšení kvality naší prodejní sítě, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku. Slovenský trh se pro nás stává stále důležitějším, stejně jako export obecně, který dnes tvoří již 14 % všech prodejů,“ říká generální ředitel SAPELI Václav Bradáč.

V této souvislosti jihlavský výrobce otevřel nové SAPELI Centrum také v Ostravě a do budoucna plánuje rozšíření tohoto konceptu velkých prodejen i do ostatních koutů České republiky.

tisková zpráva