Průmysl a obchod

Společnost Schüco navázala celoroční partnerství s Galerií Jaroslava Fragnera

Posláním společnosti Schüco, světové jedničky v oblasti opláštění budov, je především představovat nové možnosti, inspirovat a přinášet nadčasová technologická řešení pro moderní architekturu. Novodobá výstavba by měla splňovat požadavky na úsporu energií a využívání trvale udržitelných zdrojů, a to v kombinaci s důrazem na bezpečnost, atraktivní design a automatizaci.
Nejenom v návaznosti na tyto cíle a požadavky na architekturu 21. století, ale rovněž díky spolupráci s architekty po celém světě vznikla myšlenka přispět k dobré věci a zahájit spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera, přední českou výstavní síní zaměřenou na prezentaci architektury doby současné i minulé. „Je nám ctí, že naše firma může díky nově uzavřené spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera podporovat nejprestižnější architektonické výstavy v ČR,“ informuje Ing. Petr Herynek, marketingový ředitel společnosti Schüco pro ČR, a dodává: „Již v minulosti jsme se finančně podíleli na podpoře několika vybraných výstav Galerie Jaroslava Fragnera. V rámci roku 2011 jsme se však, vzhledem k oboustranné spokojenosti, rozhodli pro celoroční partnerství.“
Galerie Jaroslava Fragnera, jejímž zřizovatelem je Nadace české architektury, se nejen díky své dobré poloze na Betlémském náměstí v centru Prahy, ale především také pro svou dlouholetou tradici stala oblíbeným centrem architektů, odborné i široké veřejnosti, studentů architektury a zástupců stavebních firem. „Jsem rád, že spolupráce se společností Schüco přešla z jednorázových projektů na celoroční partnerství, a věřím, že společný rok 2011 bude jak pro galerii, tak pro společnost Schüco přínosem i inspirací,“ doplňuje Dan Merta, ředitel galerie. Kromě seminářů a přednášek pro odbornou veřejnost je Galerie Jaroslava Fragnera prostřednictvím samostatně pořádaných výstav otevřena také pro širokou veřejnost. Jednotlivé výstavy se tematicky věnují představení zajímavých osobností i ateliérů, retrospektivám a zejména současným trendům v architektuře. Kromě české architektury se Galerie Jaroslava Fragnera zabývá rovněž architekturou v zahraničí a spolupracuje s architektonickými centry nejen v Evropě. Dále se galerie věnuje činnosti vydavatelské (www.gjf.cz).
tisková zpráva