Průmysl a obchod

Skupina PORFIX převzala společnost PÓROBETON Ostrava

Československá skupina PORFIX, zabývající se výrobou a prodejem stavebního materiálu, dokončila akvizici svého dosavadního konkurenta ostravské společnosti PÓROBETON Ostrava, kterou převzala od skupiny GASCONTROL GROUP. Zvyšuje tak svůj podíl na trhu stavebních hmot.

Součástí akvizice je změna názvu firmy PÓROBETON Ostrava, a. s., na PORFIX Ostrava, a. s., který vešel v platnost 11. 2. 2016. Výrobní závod v Ostravě-Třebovicích bude i nadále v provozu bez omezení. Celkově má nyní skupina PORFIX tři výrobní závody na výrobu stavebního systému z pórobetonu. Dva výrobní závody v České republice (Trutnov, Ostrava) a jeden na Slovensku (Zemianské Kostoľany).

Cílem této akvizice je posílení postavení na trhu střední a východní Evropy, navýšení doplňkového sortimentu a zlepšení služeb pro koncové zákazníky. Akvizicí navýšila skupina PORFIX svůj tržní podíl v ČR v segmentu pórobetonové zdivo téměř na 40 % a je tak druhým největším výrobcem. Svůj sortiment dodává do více než 1300 prodejen stavebnin po celé České a Slovenské republice.

tisková zpráva