Průmysl a obchod

Skupina Passerinvest uskutečnila jednu z největších finančních transakcí na nemovitostním trhu

Společnost Passerinvest BBC 2, patřící do skupiny Passerinvest, uzavřela největší finanční transakci v historii skupiny a jednu z největších transakcí v oblasti administrativních nemovitostí v České republice vůbec. V rámci společnosti Passerinvest BBC 2 bylo vytvořeno portfolio významných administrativních objektů pražského BB Centra zahrnující budovy Alpha, Beta, Delta a G s celkovou pronajmutelnou plochou 80 000 m².

Na refinancování nákladů spojených s pořízením těchto nemovitostí skupina získala klubové financování od České spořitelny a Komerční banky ve výši 175 mil. eur. „Svým objemem se tato transakce řadí mezi největší uzavřené transakce v loňském roce na trhu financování komerčních nemovitostí u nás. Pokračujeme tak v dlouhodobé strategii nákupu a správy nemovitostního portfolia skupiny Passerinvest,“ říká Radim Passer, zakladatel a generální ředitel společnosti Passerinvest Group.
Skupina Passerinvest v posledních letech výrazně expandovala a z developerské společnosti se stala i společnost investiční.

tisková zpráva