Průmysl a obchod

Schüco otevřelo nové školicí a testovací centrum pro plastové systémy

Výrobní halu na plastové systémy otevřela společnost Schüco International KG před dvěma lety v německém Weißenfelsu, současném sídle divize plast. V květnu letošního roku byl závod o rozloze 6300 m² rozšířen o dalších 1600 m². Dokončené školicí a testovací centrum pro plastové systémy slavnostně otevřel Andreas Engelhardt, CEO a Managing Partner Schüco.

Ekologicky a ekonomicky orientovaný projekt sestává ze vzorkovny, testovacího centra, školicího střediska a oddělení techniky provozu. Při výstavbě budovy a návrhu interiéru byly využity nejnovější technologie. Například nová 3D tiskárna v hodnotě 128.000 EUR do budoucna umožní vytvářet realistické modely prototypů. Práci s těžkými prvky zase usnadní portálový jeřáb s kapacitou 2 tun.

V roce 2013 Schüco do výrobního závodu ve Weißenfelsu, kde vedení divize plast sídlí od roku 2006, investovalo přes 11 miliónů EUR. Letošní dodatečná investice v hodnotě 1,6 miliónu EUR má dle slov Andrease Engelhardta vést k vyšší konkurenceschopnosti s prospěchem pro zákazníky.

Nová 3D tiskárna umožňuje vytvářet realistické modely prototypůPohled do dílny nově otevřeného vzdělávacího a testovacího centraPortálový jeřáb s nosností 2 tuny usnadňuje manipulaci s těžkými a objemnými prvky

Bez ohledu na pracovní pozici, tedy jedná-li se o provozní techniky, strojní obsluhu nebo průmyslové a strojní mechaniky, nabízí centrum celou řadu školení a seminářů. Za posledních 15 let prošlo učňovským programem Schüco 385 mladých chlapců a dívek. Pro řadu dalších má být vzdělávací středisko ve Weißenfelsu inspirací do budoucna. Teoretické i praktické vzdělávání pro příslušná zaměstnání bude probíhat odděleně od sousedící výroby. Prostory nových učeben při zkouškách extruze a kašírování využije například také Komora průmyslu a obchodu. Také výcvikové kurzy a ukázky strojů pro zákazníky budou nově probíhat na prostorné ploše o rozloze přes 900 m².

Budova centra staví na environmentálně ohleduplných technologiích. K vytápění je například využíváno odpadní teplo z procesu výroby stlačeného vzduchu, potřebného při kašírování profilů. Teplo ve formě horkého oleje, generovaného při kompresi vzduchu, se následně používá k ohřevu TUV. Plynový hořák s ekologicky šetrnou technologií kondenzačního kotle se díky tomu zapíná pouze ve špičce.

podle podkladů společnosti Schüco CZ