Průmysl a obchod

Radnice Prahy 3 vypsala zakázku na opravu Havlíčkova náměstí

Žižkovská radnice vypsala zakázku na plánovanou opravu Havlíčkova náměstí. Vyjde na zhruba 20 miliónů korun. Uzávěrka přihlášek je na konci září. Práce by měly začít v příštím roce. Vyplývá z věstníku veřejných zakázek a z webu radnice. Náměstí nedaleko radnice, kterému dominuje bronzová socha Karla Havlíčka Borovského, by mělo získat zcela novou podobu.
Na vzhledu náměstí se negativně podepsaly kolektory, které byly vybudovány v 80. letech minulého století. „Stávající technické prvky jsou příliš monumentální a z nekvalitních materiálů,“ píše se v podkladových materiálech. Za nešťastný považuje vedení městské části i výběr a velikost dřevin podél cest a zejména kolem sochy.
Podle projektu by měl vzniknout reprezentativní veřejný prostor se zelení, který navíc sníží prašnost a hlučnost. Dominantou náměstí zůstane socha, zlepší se ale systém cest, které parčíkem procházejí. Volně přístupná by tak měla být i budova radnice. Praha 3 chce na revitalizaci čerpat peníze z operačního programu Konkurenceschopnost.
V návaznosti na úpravu náměstí plánuje žižkovská radnice sestěhování úředníků z různých adres do školní budovy vedle radnice. Jen přestavba školy na kanceláře by měla stát kolem 150 miliónů korun. Starostka Vladislava Hujová (TOP 09) už dříve řekla, že obyvatelé tak budou mít veškerou agendu na jednom místě a kontakt s úřadem pro ně bude pohodlnější.
zpráva ČTK
Radnice Prahy 3 vypsala zakázku na opravu Havlíčkova náměstí