Průmysl a obchod

Praha 11 vypsala zakázku na stavbu bazénu a sportoviště za 400 miliónů korun

Městská část Praha 11 vypsala výběrové řízení na stavbu plaveckého bazénu a sportoviště za 400 miliónů korun. ČTK to zjistila ze serveru, na kterém jsou zveřejňovány veřejné zakázky. Jižní Město chtělo původně vybudovat ambicióznější aquapark, projekt nakonec kvůli nedostatku peněz i konkurenci přepracovalo. Přípravu doprovází ostrá kritika opozice, které se nelíbí, že již příprava projektu stála několik desítek miliónů korun.
Starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (ODS) ČTK řekl, že součástí stavby bude plavecký a několik rekreačních bazénů, tobogán, zařízení pro fitness nebo multifunkční hala. Současně bude vybudována i cyklostezka. Původní plán předpokládal také stavbu hokejové haly a hotelu.
Mlejnský předpokládá, že stavba bude stát asi 350 miliónů korun, zakázka je vypsána na částku 400 miliónů bez DPH. Opozice v minulosti vedení městské části kritizovala, že není jasné, kde na projekt vezme peníze.
Praha 11 je podle starosty připravena stavbu zaplatit ze svých zdrojů a úspor z minulosti, počítá ale také s příspěvkem hlavního města. Jeho vedení totiž pod minulým primátorem Pavlem Bémem (ODS) Jižnímu Městu podle Mlejnského přislíbilo třetinovou dotaci. Mlejnský si ale uvědomuje, že se situace kvůli nutnosti šetřit změnila. Na příští rok tak Praha 11 příspěvek nezíská, na příští léta by ale starosta chtěl být úspěšnější.
Projekt, který se původně jmenoval Vodní svět a po přepracování byl přejmenován na Jedenáctka VS, by měl být dokončen v roce 2013. Zájemci o zakázku se mohou hlásit do 10. listopadu. Vítěz bude ale podle Mlejnského definitivně určen až asi za čtyři měsíce. Výběrové řízení totiž kvůli svému rozsahu musí být oznámeno i v systémech Evropské unie, což prodlužuje schvalovací lhůty.
Podle opozičního zastupitele Ladislava Kose (Hnutí pro Prahu 11) radnice od roku 2007 do roku 2010 na přípravu stavby, úpravu území nebo projektovou dokumentaci zaplatila 43 miliónů korun. V letošním rozpočtu je na projekt vyčleněna částka 29 miliónů, zastupitelé v červenci rozhodli o jejím navýšení o dalších 17,5 miliónu. Dohromady tedy 89,5 miliónu.
zpráva ČTK