Průmysl a obchod

OSRAM kupuje Siteco Lighting GmbH a expanduje na trh energeticky efektivních osvětlovacích systémů a svítidel

Společnost OSRAM získala firmu Siteco Lighting GmbH se sídlem v německém Traunreutu od společnosti Barclays Private Equity. Siteco je jednou z předních evropských společností v oboru svítidel s 1250 zaměstnanci po celém světě a tržbami za finanční rok 2010 ve výši cca 220 milionů eur.
Společnost dodává svítidla a osvětlovací systémy pro městskou infrastrukturu, jako jsou veřejné a komerční budovy, ulice, tunely, letiště a sportovní stadiony. Svítidly a osvětlovacími systémy pokrývá více než dvě třetiny globálního trhu s osvětlením. OSRAM uvedenou akvizicí posiluje na tomto klíčovém trhu. Jako přední výrobce světelných zdrojů a systémů osvětlení nyní dále rozšiřujeme své kompetence i do oblasti řešení osvětlení. To se týká jak běžné technologie úsporného osvětlení, tak především svítidel a systémů na bázi LED. Transakci ještě musí schválit příslušné antimonopolní úřady. Strany se dohodly, že kupní cenu nebudou zveřejňovat.
Společnost Siteco stojí například za osvětlením Allianz Areny v Mnichově, letiště Barajas v Madridu a jedné z nejvyšších budov na světě, Taipei Tower na Tchaj-wanu. S ohledem na spektrum produktů a oblasti aplikace portfolio společnosti Siteco ideálně doplňuje sortiment výrobků společného podniku vytvořeného firmami OSRAM a Traxon Technologies v roce 2008.
tisková zpráva