Průmysl a obchod

Obrana prodává 36 nemovitostí, chce za ně alespoň 274 miliónů

Ministerstvo obrany prodává dalších 36 nepotřebných nemovitostí. Chce za ně minimálně 274 mil. Kč. Informoval o tom Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva. V nabídce je například pevnost v olomoucké čtvrti Chválkovice, kasárna v Pardubicích nebo osm objektů opevnění v lokalitě Novosedly.

Letos je to již třetí výběrové řízení na prodej nepotřebného majetku. „V aktuální nabídce převažují nemovitosti, které nenašly kupce v minulých výběrových řízeních, na realitní trh však přichází také několik objektů zařazených do nabídky poprvé,“ uvedl první náměstek ministra obrany Jiří Borovec.
Za pevnost ve Chválkovicích chce ministerstvo aspoň 21,6 mil. Kč, kasárna v Pardubicích se prodávají minimálně za 35 mil. Kč. Nejdražší nabízenou nemovitostí je areál skladů včetně železniční vlečky v Loukově u Bystřice pod Hostýnem, ministerstvo si jej cení minimálně na 72,3 mil. Kč. Nejlevnější v nabídce je pozemek o výměře zhruba 0,15 hektaru v obci Semanín u České Třebové, který se prodává za 7700 korun.
Detailní informace o všech nabízených nemovitostech včetně fotografií a konceptů kupních smluv najdou zájemci na www.annm.army.cz.

zpráva ČTK